Експерт пояснив, чому українців лякають "новою газовою кризою"
Категорія
Економіка
Дата публікації

Експерт пояснив, чому українців лякають "новою газовою кризою"

Експерт пояснив, чому українців лякають "новою газовою кризою"
Джерело:  online.ua

Кандидат економічних наук Костянтин Денисов, коментуючи заяви голови "Нафтогазу" про високу ймовірність нової газової кризи для України з боку Росії, стверджує, що наразі їх можна розглядати як підготовку до підвищення цін на газ, зокрема для населення, ТКЕ, бюджетних установ. За його словами, ніякого економічного обґрунтування тут не існує, це виключно бажання керівників газових монополістів збільшити власні прибутки.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "24 Канал".

Як відомо, на думку очільника НАК "Нафтогаз" Андрія Коболєва, Росія спробує створити штучну кризу після 2019 року, починаючи з 1 січня, як це було в 2009. Ця криза дасть змогу Росії "проштовхнути" власний інтерес. В України та Росії закінчується договір і "Газпром" на перемовинах "займає позицію незрозумілу і тягне час", вважає Коболєв.

"Урядова статистика свідчить – від 2016 року Україна взагалі не купує газ напряму з Росії. Вже три повних роки поспіль 100% імпортного газу ми отримуємо з Європи, хоча він перед тим закуповується нею у "Газпрому". Якщо зважати на це, то "штучна газова криза" більш небезпечна для Європи, хоча Росія навряд чи наважиться на енергетичні війни", - пояснює експерт.

На його думку, "штучна газова криза з боку Росії для України" схожа на чергову страшилку від "Нафтогазу", якому не вигідно було знижувати ціни на газ для населення.

"Достатньо згадати заяви Коболєва, що у разі зниження цін на газ Україну очікує дефолт, девальвація гривні і таке інше, – зауважив Денисов.

Окрім того, він нагадав, що купівля російського газу транзитом через Європу – "українське ноу-хау", оскільки суперечить економічному закону цінової дискримінації монополіста, який має продавати однакову продукцію різним групам споживачів за різними цінами (зокрема, з урахуванням транспортних витрат).

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше в Кабміні повідомили, що зниження ціни на газ на 300 гривень з 1 травня може бути не останнім. 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?