За словами військового експерта Романа Світана, ЗСУ вже можуть використовувати сучасний український ударний БПЛА від "Укроборонпрому" із дальністю польоту до 1 тис км для завдання ударів по об'єктах на території РФ.
Джерело: "Аргумент"
Що відомо про новітній український ударний БПЛА від "Укроборонпрому"
За словами Світана, після вибухів на російських аеродромах "Енгельс" і "Дягілєво", військове керівництво РФ буде терміново шукати системи ППО.
Я думаю, вони зараз витягнуть старі системи зі зберігання. Будуть вибудовувати систему ППО на глибині в тисячу кілометрів, в залежності від тих проблем, які наші БПЛА будуть нести. Зрозуміло, що це буде Москва - один з пріоритетних напрямків. Далі будуть закриватися ППО всі аеродроми і військові об'єкти, - спрогнозував Світан.
Експерт підкреслив, що наразі ці БПЛА не здатні вражати цілі в районі Уралу та далі на території РФ.
За словами Світана, щоб дістати, наприклад, до Уралвагонзаводу, Україні потрібні американські ракети Tomahawk з дальністю 2,5 тис км.
Це, я думаю, наш "шах": або ми отримаємо Tomahawk, які довго вже просимо, або може самі зробимо що-небудь таке - таку ж ракету, яка дійде до Уралвагонзаводу. Тоді можна говорити про те, що ми будемо контролювати і військове виробництво Росії, і аеродроми, і точки пуску ракет і місця їх зберігання, що для нас дуже важливо. Повний контроль військових об'єктів! - підкреслив експерт.
Світан обґрунтував свою впевненість у тому, що Україна може виробляти ракети великої дальності.
Так, за його словами, той же стратегічний ракетний комплекс "Сатана", зроблений на "Південмаші", та інші ракети, зроблені на українському виробництві це доводять.
Виробництво того ж "Південмаш" розміщено в скелі, туди пробитися неможливо ніякими засобами, навіть включаючи і ядерну зброю. Тому є у нас виробництва, які можуть виконувати і такі завдання в тому числі. У нас було виробництво того ж "Грому". Ми можемо робити балістичні ракети і на нашому щаблі запускають деякі французькі та американські ракети, які виводять потім у космос. Тому для нашої ракетної промисловості якраз це зовсім не проблема. Головне, щоб було поставлено завдання і було фінансування, - наголосив Світан.
Читайте також: