Протягом 8 днів лютого в Україні різко підскочила ціна на електроенергію. За останні декілька днів вона зросла на 17,6% у порівнянні із середньою ціною за січень і склала понад 1 719 гривень за мегават на годину. На переконання експертів, найімовірніше, зростання ціни відбулося через дефіцит вугілля на складах ТЕС, проте,що важливо розуміти, це не єдина причина, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Оператор ринку".
За словами фахівців, стрімке подорожчання електроенергії могло також бути спровоковане численними аварійними зупинками енергоблоків ТЕС. Варто нагадати про те, що 2 лютого відбулася аварійна зупинка блоків на Запорізькій ТЕС та Курахівській ТЕС, після чого була отримана аварійна допомога із Білорусі. Окрім того, наголошується, що 3 лютого в результаті аварії була повністю зупинена Запорізька ТЕС, а через 2 дні там же аварійно був зупинений блок №1 Запорізької ТЕС. 6 лютого на електростанціях ДТЕК було виведено в аварійний ремонт ще два енергоблоки: на Ладижинській та Добротвірській ТЕС.
Варто звернути увагу на те, що усі вищеперелічені ТЕС належать компанії ДТЕК, власником якої є олігарх Рінат Ахметов. Як уже згадувалося раніше, наразі олігарх володіє приблизно 70% потужності теплової генерації. Експерти звертають увагу на те, що станом на сьогодні в аварійному ремонті перебувало 9 енергоблоків:
7 блоків ТЕС компанії ДТЕК;
1 – у "Центренерго";
1 – у Донбасенерго.
Окрім того, наголошується, що 6 енергоблоків не працювали через відсутність палива:
2 блоки ДТЕК;
3 блоки "Центренерго";
1 блок Київської ТЕЦ-5.
Нагадаємо, що ще тиждень тому НКРЕКП заявила, що перевіряє, чи забезпечені теплові електростанції паливом. Щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС, а це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії та аварійне припинення електропостачання споживачам.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Нафтогаз планує розділити активи Укрнафти з Коломойським.