Економічні експерти досить стримано оцінили готовність Кабінету міністрів підвищити у наступному року мінімальну зарплату до 7000 гривень. Деякі з них вважають, що виконання подібного рішення буде покладено, в основному, на приватний сектор, а не на державу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на « Сегодня ».
«Вже давно ніхто не отримує мінімальну зарплату. Це підвищення змушує бізнес збільшувати офіційну зарплату», – заявив фінансовий експерт Олексій Кущ.
На його думку, збільшення, про який говорять в уряді, призведе до посилення фіскальних навантажень на бізнес. Подібну позицію висловлює і фінансовий аналітик Сергій Фурса.
«Підстав для підвищення «мінімалки» немає... У нас є органічне зростання на фоні інфляції. Якщо ми очікуємо 8% інфляції, можемо додати 10% до мінімальної зарплати і підвищувати її таким чином», – вважає Фурса.
Кілька днів тому віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив, що в країні є всі передумови для того, щоб в наступному році підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 7000 гривень.
«Ми передаємо новому уряду економіку в стадії стрімкого зростання. За останніми даними Держстату, зростання ВВП на сьогодні становить 4,6%. Це кращий показник за останні 7 років», – заявив Розенко.
За словами віце-прем’єра, сьогодні є всі можливості підвищувати мінімальну заробітну плату значно більшими темпами, ніж раніше.
«Я вважаю, що наступний уряд має зафіксувати в проекті Державного бюджету України на наступний рік розмір мінімальної заробітної плати не менше ніж 6500 гривень на старті, а протягом року довести її до 7000 гривень», – додав Павло Розенко.
Нагадаємо, що на останньому засідання уряду прем’єр-міністр України Володимир Гройсман спрогнозував зростання щомісячної середньої заробітної плати в Україні до показника 540 доларів США вже у наступному році.