Ризики виявлення серйозних побічних ефектів після антикоронавірусної вакцинації в Україні становлять надзвичайно малу частку від обсягу щеплень - менше 1% за даними Державного експертного центра.
Джерело: Facebook
За офіційними даними, статистика наведена за підсумками майже 5 мільйонів щеплень.
“Станом на 26.07.2021 в Україні введено майже 4,7 мільйона доз вакцин. А саме: 499720 Covishield, 1484196 CoronaVac,1715780 Comirnaty та 964083 AstraZeneca. Відповідно до оновлених даних, ризик серйозних побічних явищ після вакцинації всіма зареєстрованими в Україні вакцинами залишається рідкісним - менше 1%”, - говориться в оголошенні.
У центрі звернули увагу на несприятливі явища після щеплення препаратом AstraZeneca виявлено у жінок та чоловіків у віці між 61 та 72 роками. Близько 85,6% серед них були передбачуваними, а з цих серйозними виявлено 4,8%.
Щодо Covishield, то несприятливі ефекти найчастіше торкалися у жінок, вік яких коливається між 31 та 45 роками, а також у чоловіків віком від 46 до 60 років. Передбачуваними негативними ефектами були у цих випадках до 94,9%, а серйозними оцінені серед саме цих лише 2,7%.
Несприятливі ефекти після імунізації препаратом CoronaVac виявлено найбільше серед жінок віком від 46 до 60 років, а також чоловіків віком від 61 до 70 років. Передбачуваними серед них були 73%, а серйозними серед цих виявилися вже 8,2%.
Статистика щодо вакцинації Comirnaty (Pfizer/BioNTech) вказує на несприятливі ефекти в жінок та чоловіків одного віку - від 46 до 60 років. Непередбачуваними виявилися 78,9% з них. Серед цієї частки оцінено як серйозні 21%.
Вакцинація в Україні
Процес масової імунізації дорослого населення розпочався 24 лютого, а днем раніше держава отримала першу партію відповідного препарату. З того часу українська сторона різними шляхами отримала мільйони доз вакцини:
Covishield (виготовлений в Індії за офіційною ліцензією препарат AstraZeneca);
Coronavac (китайська вакцина, якою масово щеплюють станом на сьогодні);
AstraZeneca (виробництва Південної Кореї);
Pfizer-BioNTech (найперша зареєстрована у світі американо-німецька вакцина);
Moderna (також американський препарат).
Читайте також:
В ЄС заявили про важливе досягнення у боротьбі проти коронавірусу;
У МОЗ невідкладно попередили Україну про епідемічні ризики;
Ізраїль озвучив реальну ефективність вакцини Pfizer проти штаму Дельта.