Майже 80% курців живуть у бідних країнах та країнах із середнім достатком. При цьому зараз на планеті проживає 1,1 мільярда людей, які курять. Ці дані вчора були опубліковані у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Радіо Свобода".
У документі стверджується, що більшість країн докладають значних зусиль, щоб обмежити куріння і зробити його дорожчим. Однак цього не завжди буває достатньо. Уряди мають також проводити політику, щоб допомогти курцям кинути палити.
«Кинути палити – одна з найкращих речей, які людина може зробити для власного здоров’я», – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Абханом Гебрейесус.
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, за останні роки вживання тютюну в більшості країн знизилося, однак зростання населення світу означає, що й кількість курців лишається великою.
Медики стверджують, що куріння та інші види вживання тютюну щорічно вбивають понад 7 мільйонів людей по всьому світу. В багатьох випадках смерть настає внаслідок серцевих нападів, інсультів, раку легень або інших захворювань, в тому числі онкологічних.
Зараз близько 5 мільярдів людей живуть у країнах, де запроваджені обмеження щодо куріння. Однак чимало держав досі не запровадили адекватну політику в цій сфері.
Згідно зі звітом, в Україні в 2017 році курці становлять 23% дорослого населення. При цьому сигарети щороку дорожчають, починаючи з 2008 року.
Нагадаємо, що не так давно у МОЗ запропонували радикальні методи боротьби з сигаретами.