Державне підприємство "НАЕК "Енергоатом" та американська компанія Holtec International домовилися про будівництво в Україні до 20-ти атомних енергоблоків з реакторами SMR-160.
Джерело: Енергоатом
В Україні побудують нові атомні енергоблоки
Про це домовилися президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін і президент та виконавчий директор американської компанії Holtec International Доктор Кріс Сінгх.
21 квітня вони підписали відповідну угоду.
Згідно з угодою, в Україні побудують до 20-ти реакторів SMR-160. До 2029 року планується реалізація першого пілотного проєкту з виходом на мінімальну регульовану потужність реактора та підключення до мережі.
Впровадження малих модульних реакторів допоможе й у заміщенні зруйнованих внаслідок російської агресії теплоенергетичних потужностей.
Задля реалізації проєкту буде створено Спільний проєктний офіс, в якому працюватимуть не лише представники НАЕК «Енергоатом» та Holtec International, а й Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ та Міненерго України.
Навіщо Україні будівництво малих модульних реакторів
Угода, за словами Котіна, дасть впровадити перспективні, безпечні, чисті, надійні й ефективні технології малих модульних реакторів та зробити Україну провідною країною світу в галузі чистої енергетики.
Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що спорудження в Україні малих модульних реакторів сприятиме зміцненню енергетичної безпеки та дасть можливість замінити зруйновані російськими атаками теплоенергетичні потужності й досягнути цілей декарбонізації.
Україна має значний кадровий потенціал для розвитку провідних атомних технологій і докладатиме максимум зусиль, зокрема у співпраці і з американськими партнерами, для витіснення зі світового ринку російської атомної галузі, - додав він.
У компаніх зазначили, що раніше Holtec International вже була підрядником будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, яке в квітні 2022 року було введене в експлуатацію.
В Енергоатомі пояснили, що SMR-160 – це легководний реактор під тиском потужністю 160 МВт, який використовує як паливо низькозбагачений уран і має гнучкість для виробництва технологічного тепла для промислового застосування й виробництва водню.
Читайте також:
Росіяни готують Запорізьку АЕС до оборони — Енергоатом
На ЗАЕС вибухнула російська міна біля машзали 4-го енергоблоку
Росіяни готуються до депортації дітей з окупованого Енергодара