Найближчим часом Європа збільшить виробництво артилерійських боєприпасів вдвічі. Це має допомогти Україні у війні та збільшити постачання на континент.
Джерело: Bloomberg
ЄС подвоїть виробництво снарядів для України
Як повідомив міністр оборони Естонії Ханно Певкур, збільшення виробництва боєприпасів має статися або до кінця 2023 року, або до початку 2024 року.
Ми бачимо, що європейські промислові потужності зросли, тож це позитивна тенденція. Мабуть, до кінця року – або до початку наступного року – ми зможемо виробляти майже вдвічі більше, ніж виробляли в Європі роком раніше – сказав міністр.
Зазначається, що ЄС прагне швидко збільшити виробництво 155-мм артилерійських снарядів як для підтримки допомоги Києву, так і для поповнення власних запасів. Проте роки обмежень на оборонні витрати залишили оборонну промисловість Європи недостатньою для швидкого нарощування виробництва.
Певкур не уточнив обсяги, яких, як очікується, досягне галузь. Проте в політичному документі Естонії, розісланому державам-членам цього року, йдеться, що блок має потужність для виробництва близько 300 тисяч снарядів на рік.
Подвоєння цієї цифри означатиме виробництво до 600 тисяч снарядів до кінця цього року, причому обсяг виробництва продовжуватиме зростати.
ЄС знайшов новий спосіб швидко допомогти ЗСУ
5 вересня Європейське оборонне агентство підписало вісім контрактів з промисловістю на спільну закупівлю 155-мм боєприпасів для української армії. Згадане підписання контрактів стало першим в історії кроком до використання Євросоюзу для колективної закупівлі зброї.
Як вдалося дізнатися журналістам, боєприпаси, що закуповуються, призначені для найбільш поширених самохідних гаубиць, які ЗСУ отримали від членів блоку. Насамперед йдеться про французькі Caesar, польські Krab, німецькі Panzerhaubitze 2000 та словацькі Zuzana.
З метою дотримання юридичних зобов’язань та захисту комерційної таємниці, EDA не може розголошувати імена підрядників та ціни за одиницю продукції на даному етапі, а також не коментує переговори, що тривають.
Окрім того, наголошується, що згадані контракти були укладені в рамках тристороннього підходу до постачання більшої кількості артилерійських боєприпасів і ракет в Україну, підтриманого Радою Євросоюзу ще декілька місяців тому.
Читайте також:
Коли США оголосять про передачу Україні снарядів із збідненим ураном — відома дата;
Танки Abrams невдовзі прибудуть в Україну;
США гальмують початок навчань українських пілотів на F-16 — Politico;