ЄС вимагає від Південної Кореї розблокувати передачу озброєнь Україні
Категорія
Світ
Дата публікації

ЄС вимагає від Південної Кореї розблокувати передачу озброєнь Україні

ЄС вимагає від Південної Кореї розблокувати передачу озброєнь Україні
Джерело:  online.ua

Євросоюз може почати тиснути на Південну Корею із вимогою розблокувати передачу озброєнь Україні.

Джерело:  Euractiv

Що відомо про вимогу ЄС до Південної Кореї щодо передачі зброї Україні 

За інформацією видання, на передачі озброєнь Україні від Південної Кореї наполягатимуть президент Євроради Шарль Мішель і глава Єврокомісїі Урсула фон дер Ляєн під час візиту до Сеулу цього місяця.

Зазначається, що за інформацією представників дипломатичних кол країн ЄС, Шарль Мішель та Урсула фон дер Ляєн вимагають від влади Південної Кореї бути більш відкритими у питаннях поставок озброєнь Україні.

Мова, в першу чергу, йтиме про поставки боєприпасів та іншу військову допомогу.

Європейські партнери України очікують, що Південна Корея надасть військову допомогу, адже заводам країн-союзників знадобиться кілька місяців, щоб наростити виробництво, ситуація також ускладнюється відсутністю великої кількості вибухових речовин на ринку, - йдеться у матеріалі видання.

За словами глави корейського Центру безпеки, дипломатії і стратегії Брюссельського Вільного університету Рамона Пачеко Пардо, Південна Корея здатна у найкоротші терміни надати боєприпаси Україні.

Які проблеми існують із наданням Україні військової допомоги від Південної Кореї

Однак країна не хоче створити "небезпечний прецедент", оскільки в Південній Кореї діє заборона на продаж боєприпасів країнам, що воюють.

Це створює прецедент: будь-яка інша країна, яка перебуває у стані війни, вимагатиме того ж. Тоді Сеулу стане складно сказати їм "ні, - пояснює Пардо.

За його словами, корейське озброєння відповідає стандартам НАТО, а значить і сумісне з великою кількістю зброї, яку використовують Збройні Сили України. Водночас невідомо, чи буде пряма передача обладнання з Кореї в Україну швидше, ніж нинішні схеми поставок.

Навіть якщо Південна Корея скаже, що постачатиме Україні безпосередньо, обладнання повинно буде пройти через Польщу, - зазначає Пардо.

Зустріч Шарля Мішеля і Урсули фон дер Ляйен з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем повинна відбутися 22 травня року в Сеулі під час саміту ЄС – Південна Корея.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?