11 лютого офіційно стало відомо, що в Європейському парламенті підтримали резолюцію, в якій політики привітали прогрес офіційного Києва у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС, однак висловив занепокоєння з приводу невдач у боротьбі з корупцією та постійним олігархічним впливом. За це рішення проголосували 526 депутатів, 79 виступили "проти" й 71 утримався. Окрім того, наголошується, що влада ЄС висунула нову вимогу команді українського лідера Володимира Зеленського: вона хоче, щоб Київ активізував боротьбу з олігархами та корупцією в країні. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "ЄП".
"У звіті про оцінку стану Угоди про асоціацію ЄС з Україною, прийнятому в четвер, Парламент вітає досягнення України у виконанні зобов'язань за цією Угодою, зокрема у галузі сільського господарства, енергетики, банківського сектору, реформ децентралізації, цифрової економіки, довкілля та виборчих процедур", — наголошують депутати ЄП.
Влада Євросоюзу вимагає у команди Зеленського провести низку реформ, щоб уникнути відкату реформ. Окрім того, ЄС вказав на судову владу як одну з найменш надійних установ в Україні. Також офіційний Брюссель жорстко розкритикував спроби влади здійснити політичний тиск на незалежні економічні інститути та виконавчі органи. Зокрема, йдеться й про НБУ.
"Депутати Європарламенту також глибоко стурбовані тим, що, ймовірно, зацікавлені особи намагаються підірвати досягнення країни у боротьбі з корупцією та загальних демократичних реформах. Деякі українські олігархи, зокрема, намагаються повернути собі політичну владу, що послабило більшість у Верховній Раді, орієнтованій на реформи", — зазначає влада ЄС.
Окрім того, влада ЄС вкотре повторила свою непохитну прихильність незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах та підтримку міжнародно скоординованих санкцій уряду Росії. Також Євросоюз розкритикував порушення прав людини та основних свобод з боку бойовиків та проросійської влади у Криму та на Донбасі.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно США та ЄС невідкладно звернулися до України через СБУ.