За словами Верховного комісара ЄС з питань зовнішньої політики Жозепа Борреля, який перебуває із візитом в Україні, Брюссель вже передав Києву майже 300 тис 155-мм артилерійських снарядів та кілька тисяч ракет.
Джерело: пресконференція у Києві за участі Борреля
Що відомо про військову допомогу Україні від ЄС
На даний момент, я думаю, що ми майже досягнули цифри у 300 тисяч боєприпасів калібру 155 мм, які вже надіслані в Україну, і також близько 2 тис 900 ракет. Це ще не усе з того, що ми маємо надати, але ми на правильному шляху, - зазначив очільник європейської дипломатії.
Він підкреслив, що наразі Єврокомісія працює за трьома напрямками, звертаючись із проханням до урядів європейських країн надати Україні зброю з власних запасів, оборонну промисловість Брюссель також закликає збільшити обсяги виробництва, а країни ЄС — до координації дій і спільних закупівель озброєнь у рамках допомоги Україні.
Боррель уточнив, що Єврокомісія створила план, аби країни-члени спільно представили свої потреби для промисловості, аби зменшити затримки виробництва озброєння та збільшити об'єми цього виробництва.
ЄС готує довгострокові забов'язання із допомоги Україні
Боррель зазначив, що наразі Євросоюз у зв'язку із необхідністю надання Україні подальшої військової допомоги готує довгострокові забов'язання із подальшої підтримки.
Боррель розповів, що в ході першої особистої зустрічі з Міністром оборони України Рустемом Умеровим він обговорив "постійну військову допомогу з боку ЄС".
Ми готуємо довгострокові зобов'язання щодо забезпечення безпеки України, - запевнив Боррель.
Умеров у свою чергу уточнив, що в ході переговорів обговорювалося питання військової допомоги ЄС Україні були порушені "артилерія і боєприпаси, ППО, РЕБ і програми довгострокової допомоги, тренінги та локалізація оборонної промисловості" в Україні.
Читайте також:
У Конгресі США з'являється все більше прихильників припинення допомоги Україні — AP;
Байден зробив заяву після ухвалення бюджету США без допомоги Україні;
У Конгресі США ухвалили тимчасовий бюджет без допомоги Україні — WP