Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС надасть європейським фермерам додаткову грошову допомогу та обмежувальні заходи щодо української продукції.
Джерело: Інтерфакс
ЄК запропонувала вирішення ситуації щодо зерна з України
Урсула фон дер Ляєн відповіла на листа 5 прем'єрів країн-членів ЄС, які заявили про занепокоєння імпортом зерна з України. Серед них прем'єри Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії.
Президентка представляє три пропозиції щодо врегулювання ситуації на цих ринках, - сказала директорка із політичних комунікацій Єврокомісії Дана Спінант.
По перше, для найбільш постраждалих фермерів цих країн вже готується пакет фінансової підтримки у розмірі 100 млн євро.
По-друге, ми вживатимемо превентивних заходів відповідно до чинних правил торгівлі щодо окремих категорій зерна. Це стосується, зокрема, пшениці, кукурудзи, соняшнику та ріпаку. І, по-третє, ми розпочинаємо розслідування щодо інших чутливих продуктів, - сказала Спінант.
По-третє, ЄК проведе розслідування щодо імпорту інших товарів з України.
19 квітня виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс обговорить ці напрями дій та пропозиції з міністрами п'яти держав-членів і колегами з України.
Із самого початку ми прагнемо, з одного боку, підтримувати Україну в експорті своєї продукції, зокрема сільськогосподарської продукції, тому що це важлива життєва артерія для економіки України. Ми прагнемо допомогти вивести цю сільськогосподарську продукцію на світові ринки, де ця продукція необхідна , а також вирішити проблеми, пов'язані з продовольчою безпекою, і ми цілковито віддані підтримці наших фермері, - сказала представниця ЄК.
Нагадаємо, що Польща, Угорщина, Словаччина, Болгарія запровадили тимчасову заборону на імпорт українського зерна.
Місцеві фермери скаржаться на низьку ціну на українську продукцію, що у свою чергу приносить їм шкоду.
Читайте також:
РФ заблокувала інспекції суден у Босфорі. Це ставить під загрозу зернову угоду;
Болгарія заявила про намір заборонити поставки українського зерна
Польща ввела заборону на ввезення продовольства з України