ЄС значно збільшить підтримку України після заколоту Пригожина в Росії — Боррель
Категорія
Політика
Дата публікації

ЄС значно збільшить підтримку України після заколоту Пригожина в Росії — Боррель

ЄС значно збільшить підтримку України після заколоту Пригожина в Росії — Боррель
Джерело:  online.ua

За словами керівника зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепа Борреля, європейські країни, роблячи висновки із спроби заколоту ватажка терористичної ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина в Росії, дійшли рішення значно збільшити підтримку України.

Джерело:  The Guardian

ЄС вирішив збільшити підтримку України  

За результатами зустрічі із керівниками МЗС європейських країн Боррель зазначив, що ситуація в Росії після спроби бунту Пригожина залишається складною та непередбачуваною.

Але висновок нашої дискусії зрозумілий, і вони хочуть це підкреслити: продовжувати підтримувати Україну більше, ніж будь-коли, продовжувати і збільшувати підтримку всіх видів і, зокрема, військову підтримку, бо війна вирує сильніше, ніж будь-коли, - підкреслив глава зовнішньої дипломатії ЄС.

Чиновник також додав, що Євросоюз уже працює над своєю новою стратегією на тлі дій Пригожина.

Усі країни-члени блоку також аналізують різні сценарії розвитку подій.

Зокрема, Болгарія заявила про надання нового пакету військової допомоги Україні 

Уряд затвердив новий пакет військової допомоги для України на виконання рішення Нацзборів 26.06.2023, - йдеться у заяві Ради міністрів Болгарії.

Зазначається, що постановами № 444 і № 445 від 23 червня 2023 року Рада міністрів Республіки Болгарії ухвалила новий пакет військової та військово-технічної допомоги для України на виконання рішення Народних зборів від 9 грудня 2022 року.

Затверджений перелік можна порівняти за обсягом із допомогою з першого пакета, наданою тимчасовим урядом рішенням від 22 грудня 2022 року, - підкреслили представники Ради міністрів Болгарії.

Тоді країна передавала Україні стрілецьку зброю та боєприпаси, а про поставки танків та ЗРК мова не йшла.

Також повідомляється, що надана допомога не зробить вразливими Збройні сили Болгарії, а також не погіршить їхню підготовку.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?