8 квітня офіційно стало відомо, що Європейська комісія схвалила оновлений проєкт рішення Ради Європейського Союзу про підписання Угоди між Україною, ЄС і його державами-членами про Спільний авіаційний простір, яка відома як угода про "відкрите небо".
Джерело: представництво України в Європейському Союзі
За словами експертів, наступний крок – внесення проєкту на розгляд Ради Євросоюзу, а також його остаточне схвалення.
Що відомо про угоду про "відкрите небо"
"Укладення цієї угоди сприятиме створенню спільного авіаційного простору між Україною та ЄС на основі спільних та надійних стандартів ЄС у сфері безпеки польотів, управління повітряним рухом та захисту прав споживачів", - наголошує пресслужба представництва України в ЄС.
Окрім того, наголошується, що завдяки угоді буде стрімко зростати кількість рейсів, розшириться географія, відкриються нові можливості для громадян та бізнесу.
"Спільний авіаційний простір Україна-ЄС створить умови для нових комерційних можливостей авіаліній України і держав-членів ЄС, а також сприятиме залученню інвестицій в авіаційну сферу України", - сказано в офіційній заяві представництва.
Не можна також не згадати про те, що угода про спільний авіаційний простір з ЄС повинна була бути підписана 11 лютого, однак на початку лютого команда глави держави Володимира Зеленського заявила, що підписання зірвалося.
Що важливо розуміти, ця угода була парафована ще 8 років тому, проте досі не була підписана через британсько-іспанську суперечку щодо належності Гібралтара.
Читайте також:
7 квітня Володимир Зеленський звільнив представника України в Європейському Союзі Миколу Точицького. Посад позбулися також ще 6 топ-дипломатів, який керували посольствами нашої країни в інших країнах.
ЄС екстрено звернувся до України на тлі загострення на Донбасі.
Представник Європейського Союзу Тьєррі Бретон прогнозує, що населення ЄС може досягти колективного імунітету проти коронавірусу до середини липня.