У мережу злили дані більше 1200 співробітників Європарламенту. Масштабшая витік даних торкнувся 15 тисяч облікових записів інших фахівців у справах Євросоюзу. У відкритому доступі виявилися також конфіденційні дані і зашифровані паролі понад 200 членів Європарламенту, Європейської Ради та Європейської Комісії. Деталі витоку даних повідомив віцепрезидент ЄП з питань політики в області IT Марсель Колайя, передає ONLINE.UA з посиланням на Politico.
Першими витік виявили в індійській компанії Shadowmap, яка надає послуги в сфері кібербезпеки. Її засновник Яш Кадакія сказав, що виявив файли з конфіденційною інформацією через інтернет-портал, який є частиною домену сайту Європарламенту і використовується його посадовими особами. Файли містили інформацію про тисячі людей і їхні зв'язки з політичними партіями та установами, в тому числі з Європолом, агентством ЄС з безпеки зовнішніх кордонів Frontex та інших. Хто стоїть за витоком даних поки невідомо.
Станом на даний момент, всі персональні дані співробітників Європарламенту були видалені з інтернету. Європейські чиновники заявляють про необхідність проведення розслідування хакерської атаки, через яку конфіденційна інформація з'явилася у відкритому доступі.
Нагадаємо, кілька днів тому стало відомо про хакерську атаку, скоєну на Бундестаг. В результаті були викрадені кілька тисяч електронних листів федеральної канцлерки Німеччини Ангели Меркель. Вже є докази, що до масштабного витоку даних причетні російські хакери. Меркель відреагувала на гучний скандал - вона заявила, чтго німецька влада залишає за собою право вжити "заходів, в тому числі щодо Росії", у відповідь на такі "обурливі" дії. На думку Меркель, Кремль застосовує стратегію "гібридної війни", частиною якої є "дезорієнтація" і "перекручування фактів".
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що персональні дані мільйонів українців злили в мережу. Їх поширив один з Telegram-ботів. Зокрема, у відкритому доступі опинилася база даних, в якій було 26 мільйонів водійських посвідчень.