Європарламент та Рада ЄС схвалили план збільшення виробництва боєприпасів
Категорія
Світ
Дата публікації

Європарламент та Рада ЄС схвалили план збільшення виробництва боєприпасів

Європарламент та Рада ЄС схвалили план збільшення виробництва боєприпасів
Джерело:  online.ua

7 липня Рада ЄС досягла попередньої згоди з представниками Європейського парламенту щодо Закону про підтримку виробництва боєприпасів.

Джерело: Рада ЄС

У ЄС схавлили нове рішення щодо боєприпасів

Узгоджене положення терміново мобілізує 500 млн євро з бюджету ЄС для підтримки нарощування виробничих потужностей для виробництва боєприпасів типу «земля-земля», артилерійських боєприпасів, а також ракет.

Це реалізація третього напрямку плану, узгодженого Радою ЄС у березні 2023 року, яке стосується забезпечення довгострокового збільшення виробництва боєприпасів в Європі на користь України та держав-членів ЄС.

Завдяки сьогоднішній рекордно короткій угоді про ASAP ЄС зміцнить і прискорить власне виробництво боєприпасів і ракет у Європі. Це ще один доказ непохитної відданості ЄС підтримці України, зміцненню оборонно-технологічної та промислової бази ЄС і, зрештою, забезпеченню довгострокової безпеки та захисту громадян ЄС, - сказалав міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес.

Також у Раді ЄС повідомили, що узгоджені правила запроваджують «Інструмент», за допомогою якого ЄС фінансово підтримуватиме зміцнення потужностей ЄС для промислового виробництва боєприпасів і ракет у всьому ланцюжку постачання та вартості.

Така фінансова підтримка надаватиметься у формі грантів різним типам дій, які сприятимуть зусиллям європейської оборонної промисловості щодо збільшення їх виробничих потужностей.

Тепер тимчасову угоду мають схвалити Рада та Парламент. Потім він буде офіційно прийнятий обома інституціями. Очікується, що підписання та набуття чинності відбудуться до кінця липня.

Боєприпаси для України від ЄС

Нагадаємо, що 20 червня країни ЄС погодили закупівлю мільйона боєприпасів для України. Перший етап передбачає передачу юоєприпасів зі складів країн, другий – спільну закупівлю.

5 травня Євросоюз ухвалив виділення 1 млрд євро з Європейського фонду миру на закупівлю 155-мм боєприпасів для України.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?