25 листопада, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, влада Євросоюза і представники Ради Європи звернулися до команди українського лідера Володимира Зеленського з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію. Вони відзначили, що українське керівництво вже багато зробило для запобігання домашньому насильству, але потрібно ще зробити важливі кроки для запобігання порушенню прав людей в Україні. Про це йдеться в спільній заяві Представництва ЄС, Консультативної місії ЄС і Офісу Ради Європи в Україні, передає ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу європейської урядової організації.
"Криміналізація домашнього насильства у 2017 році змінила ситуацію в Україні. Але навіть не дивлячись на те, що вже реалізовано на політичному рівні, багато ще можна зробити. Таким чином, ми закликаємо владу імплементувати всі положення чинного законодавства, зокрема: посилити систему заходів і реагування на домашнє насильство; посилити нарощування потенціалу з даних питань і припинити негативне ставлення до згаданих питань серед представників влади ", - звернулися представники ЄС і Ради Європи до команди Зеленського.
Зокрема, вони наполягають на тому, щоб українська влада виділила додаткове фінансування для створення притулків для жертв домашнього насильства, а також розробили і профінансували програми для правопорушників. Офіціальний Київ закликали вести активну просвітницьку діяльність і кинути потужний виклик ґендерним стереотипам, сексизму та нерівності, які часто є першопричиною домашнього насильства.
"Ми віримо, що прийняття Конвенції Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашнього насильства (так званої "Стамбульської Конвенції") прискорить імплементацію українського законодавства. Конвенція є найбільш грунтовним документом за таким серйозного порушення прав людини. Ми стоїмо на припинення насильства проти жінок і закликаємо Україну об'єднуватися і приєднуватися до нас. Припинимо ґендерно зумовлене насильство тепер і станемо на стороні тих, хто пережив це ", - йдеться в заяві.
Нагадаємо, Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 2000 році. Генеральна Асамблея в своїй резолюції запропонувала урядам, установам системи ООН, міжнародних і неурядових організацій проводити в цей день заходи, що привертають увагу суспільства до проблеми насильства по відношенню до жінок. В Генасамблеї ООН на постійній основі піднімають проблему насильства по відношенню до жінок, яке вкрай поширене в світі, притаманне всім культурам і зачіпає жінок незалежно від їх раси, достатку, походження. Жінки стикаються з насильством в правовій сфері та в повсякденному житті. На Всесвітньому саміті в 2005 році лідери країн зобов'язалися подвоїти зусилля з ліквідації всіх форм насильства по відношенню до жінок і дівчаток.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Олена Зеленська невідкладно звернулася до всіх українців і закликала не сприймати домашнє насильство як норму.