Євросоюз поставив на місце Угорщину за скарги на Україну
Категорія
Політика
Дата публікації

Євросоюз поставив на місце Угорщину за скарги на Україну

Євросоюз поставив на місце Угорщину за скарги на Україну
Джерело:  online.ua

Керівництво Угорщини намагається вивести конфлікт з Україною на міжнародний рівень і скаржиться нібито на утиск прав угорської меншини в усі впливові міжнародні структури. Після звернення до НАТО і в ОБСЄ, де поставили на місце Будапешт і дали зрозуміти, що підтримують Україну і не збираються втручатися у внутрішні справи нашої країни, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто підняв конфліктне питання з Україною на засіданні Ради глав МЗС ЄС. Але жодна країна Євросоюзу не відреагувала на його скаргу і навіть не почала обговорення цього питання. Про це повідомив журналіст Рікард Джозвяк, передає ONLINE.UА.

"Сьогодні міністр закордонних справ Угорщини порушив питання угорської меншини в Україні на Раді з закордонних справ ЄС. Ніхто не відреагував на це питання", - повідомив кореспондент.

Нагадаємо, черговий скандальний випад Угорщини проти України відбувся 21 листопада в Сюртовській об'єднаній територіальній громаді в Закарпатській області, де місцевий голова разом з депутатами після прийняття присяги виконали гімн Угорщини. Після цього Служба безпеки України почала перевірку, а глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав неприпустимою ситуацію, коли громадяни України, депутати об'єднаних територіальних громад на інавгураційній засіданні співають національний гімн іншої держави.

Кілька днів тому СБУ провела в Закарпатській області обшуки у функціонерів одного з іноземних благодійних фондів. Співробітники служби перевіряли інформацію про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення суверенітету України. МЗС Угорщини обурилося і викликало посла України. Крім того, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто публічно поскаржився, що "в Україні і надалі основною політикою уряду залишається політика залякування угорської громади". Він звернувся до керівництва НАТО і ОБСЄ, попросивши проявити солідарність з Будапештом.

Варто нагадати, що Угорщина останні 3 роки ветує всі рішення в НАТО, що стосуються поглиблення співпраці з Україною, а також блокує діалог на політичному рівні. У травні 2020 року Будапешт виступив з черговим ультиматумом. Угорська влада заявила про бажання зняти обмеження щодо проведення засідання Україна-НАТО, але тільки якщо офіційний Київ вирішить проблеми, пов'язані з утворенням і правами угорської меншини.

Раніше ONLINE.UА повідомляв, що в ОБСЄ поставили на місце Угорщину за безпрецедентний випад проти України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?