Євросоюз сколихнув гучний міжнародний скандал
Категорія
Політика
Дата публікації

Євросоюз сколихнув гучний міжнародний скандал

Євросоюз сколихнув гучний міжнародний скандал
Джерело:  online.ua

В Євросоюзі набирає обертів гучний скандал, що виник на тлі прийняття довгострокового євробюджету на 2021-2027 роки. Влітку поточного року лідери країн ЄС безуспішно намагалися домовитися щодо розподілу грошей на відновлення економіки після пандемії коронавіруса, але після рішення Європарламенту і Німеччини вводити санкції проти порушників верховенства закону, нова хвиля обурення і протесту проти бюджету виникла в Угорщині і Польщі. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вже направив очільниці Єврокомісії Урсуле фон дер Ляєн і голові Ради Євросоюзу Шарлю Мішелю листи, в яких загрожує ветувати довгостроковий бюджет ЄС. Справа в тому, що в недавньому звіті Єврокомісії зазначено, що стан верховенства права саме в Угорщині і Польщі викликає серйозне занепокоєння. Офіційний Будапешт і Варшава не мають наміру миритися з санкціями і закликають ЄС переглянути списку санкцій механізм. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Le Figaro.

"Хоча Угорщина прихильна співпраці, з урахуванням останніх подій вона не може забезпечити єдність, необхідної для прийняття європейського бюджету на 2021-2027 роки, і плану відновлення після пандемії Covid-19, який спирається на цей бюджет. Пропонований механізм санкцій заснований на розпливчастих юридичних визначеннях , які, зокрема, створюють можливості для політичних зловживань. Якщо механізм не буде переглянутий, уряду Угорщини нічого не залишається, як відмовитися від інших елементів бюджетного пакету ", - йдеться в гнівному листі Орбана до лідерів ЄС.

Відзначається, що тимчасова санкційна угода, яку держави Євросоюзу ще не ратифікували кваліфікованою більшістю, викликала гнів і Польщі, яка також виявилися в центрі уваги Брюсселя щодо реформ, які підривають незалежність судової влади.

Як відомо, в семирічний бюджет ЄС закладено 1,074 трильйона євро і фонд відновлення економіки після пандемії коронавируса в розмірі 750 мільярдів євро. У країн-членів ЄС немає попередньої згоди ні щодо способів наповнення бюджету і фонду відновлення, які вимагають великих держпозик і введення нових податків в Європі, ні з приводу майбутнього розподілу між державами дотацій з євроказни. Згідно з останніми оцінками Єврокомісії, в 2020 році спільнота очікує спад ВВП в 8,3%, що є безпрецедентним показником в післявоєнній історії.

Президент Франції Еммануель Макрон і канцлерка Німеччини Ангела Меркель пропонували домовитися про виділення безповоротної допомоги державам Євросоюзу, сильніше інших постраждали від коронавируса. Їхнім планам виділити 500 млрд євро з пакету в обсязі 750 млрд на основі безоплатної субсидії протистоять головним чином Австрія і Нідерланди. Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц, що таке рішення розходиться з інтересами австрійських платників податків, а представники Нідерландів пропонують пов'язати надання допомоги з проведенням в постраждалих країнах реформ, з чим не згодні Італія і Іспанія.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Польща безжально розкритикувала світових лідерів за рішення заморожувати виплати для країн ЄС, які порушують верховенство права.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?