Європейська влада продовжила до 18 травня 2021 року дію режиму санкцій у відповідь на злочинну кібердіяльність команди очільника Кремля Володимира Путіна та інших країн. В ЄС наголошують, що витік даних, крадіжка інтелектуальної власності, атаки на ІТ-інфраструктуру та викрадення секретної інформації можуть у майбутньому призвести до того, що ЄС накладе санкції на відповідальних за такі дії іноземних юридичних та фізичних осіб. Згідно з останніми даними, санкції можуть бути спрямовані на тих, хто вчиняє ці види кібердіяльності в будь-якому місці, незалежно від їхньої національності та місцезнаходження. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт Ради ЄС.
"Головною ціллю залишається стримування і реагування на кібератаки, спрямовані проти ЄС або його держав-членів. Обмежувальні заходи включають заборону на в'їзд осіб до ЄС і заморожування активів фізичних і юридичних осіб. Крім того, фізичним і юридичним особам ЄС заборонено надавати кошти тим, хто включений до переліку" - йдеться в повідомленні.
Варто звернути увагу на те, що дане рішення було ухвалене зразу ж після заяви Європейського Союзу та його держав-членів про умисні кібератаки, що використовують пандемію коронавірусу. В заяві наголошувалося, що Євросоюз налаштований рішуче запобігати, стримувати, стримувати і реагувати на зловмисні кібератаки, в тому числі в рамках його більш широкого реагування на кризу COVID-19.
Що важливо розуміти, декілька тижнів тому тому дві чеські лікарні зіштовхнулися зі спробами кібератак, але їх вдалося відбити. За джерелами чеських ЗМІ, за ними можуть стояти російські хакери. Глава Держдепу США Майк Помпео звинуватив у нових кібератаках РФ, КНР та Іран.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що сайт Володимира Зеленського зіштовхнувся з першою масштабною кібератакою. За попередніми даними, на українські державні органи було здійснено майже 20 DDoS-атак, переважна більшість з яких на сайт ОПУ.