За останні три роки пасажиропотік в українських аеропортах зріс на 100%. Про це в інтерв’ю « Українським новинам » заявив заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, повідомляє ONLINE.UA.
За словами чиновника, таке відчутне зростання пов’язане з появою на українському ринку кількох нових лоукостів та покращенням наземної інфраструктури.
«Якщо в 2015 році пасажиропотік складав 10 мільйонів пасажирів, то в 2018 році цей показник сягнув 20,5 млн пасажирів і далі збільшується. На ринок України зайшли 14 нових авіакомпаній. Частка лоукостів у міжнародному сполученні становить майже 30%. Окрім того, відновлено роботу понад 10 регіональних аеропортів», – наголосив Лавренюк.
За даними міністерства, кількість пасажирів, яких обслужив найбільший аеропорт країни – київський «Бориспіль», за три роки зросла на 72%. Це стало можливим, в тому числі, завдяки трансформації бізнес-моделі аеропорту – перетворенню його на міжнародний хаб.
«Наразі частка трансферних пасажирів аеропорту «Бориспіль» досягла 30%, що є основною ознакою аеропорту-хабу, а кількість авіакомпаній, що здійснюють польоти з/до Борисполя, налічує більше 50», – продовжив чиновник.
Що стосується аеропорту «Львів», то його обсяг пасажиропотоку у 2018 році в порівнянні з 2015 роком зріс на 180%. Загальна кількість авіакомпаній, що здійснює польоти з/до Львова на регулярній та чартерній основі у період з 2015 по 2018 рр. збільшилася з 14 до 21, з яких 4 – це лоукости.
Завдяки тому, що уряд виділив більше 1,7 млрд грн на будівництво нової злітно-посадкової смуги в аеропорту Одеси, це дозволить приймати в цьому місті майже всі типи повітряних суден визначеними вимогами стандартів ІСАО, в тому числі Boeing-767. Це сприятиме збільшенню пасажиропотоку удвічі.
Нагадаємо, що не так давно у Росії натякнули на бажанні відновити авіасполучення з Україною.