Переговори щодо закупівлі Євросоюзом Україні боєприпасів затягуються через вимогу Франції виробляти боєприпаси в межах ЄС. Через це між представниками Польщі та Франції відбулася суперечка на попередньому засіданні.
Джерело: Politico
У ЄС сперечаються щодо боєприпасів для України
Під час переговорів 19 квітня представники Польщі та Франції посварилися, оскільки не змогли врегулювати суперечку щодо виготовлення боєприпасів.
Франція наполягає, щоб контракти на виробництво отримали лише фірми в межах ЄС, що дратує деяких представників блоку.
Основним питанням суперечки є те, наскільки варто обмежити гроші для виробників ЄС і чи включати компанії США та Великої Британії до виробництва боєприпасів.
Під час зібрання в середу, за словами трьох дипломатів, посол Франції в ЄС звинуватив свого польського колегу в тому, що той виставив Париж винним у перешкоджанні остаточній угоді в очах ЗМІ.
Французький чиновник підкреслив, що Париж просто прагматичний, і зазначив, що країни ЄС вже погодилися витратити інший 1 мільярд євро на відшкодування за пожертвування боєприпасів Україні, - додали дипломати.
Польський чиновник відповів, що Франція лише ускладнює поточні переговори.
У суперечку втрутилися шведи, які наразі головують в ЄС. Шведські офіційні особи запропонували оновлений текст, який намагався задовольнити обидві позиції.
Документ обмежив майбутні контракти «економічними операторами, заснованими в ЄС та Норвегії», але містив рядок про те, що директива не повинна створювати прецедент.
Деякі дипломати вважали, що новий текст надто задовольняє французів, тоді як інші нарікали, що він відкриває нові питання про те, які компанії чи субпідрядники мають бути залучені.
Фінансування боєприпасів для України
20 березня ЄС виділив 2 мільярди євро на виготовлення 1 мільйона снарядів для України протягом наступних 12 місяців.
Один мільярд призначається відшкодування негайної поставки боєприпасів з наявних запасів, другий мільярд призначається на спільні закупівлі.
Проте країни з тих пір зіткнулися з розбіжностями щодо того, як витратити 1 мільярд євро, виділений на спільні контракти.
Читайте також:
1 млрд євро на боєприпаси від ЄС недостатньо — Резніков
Журналісти дізналися про серйозні проблеми ЄС з боєприпасами для України
Угорщина відмовляється фінансувати закупівлю ЄС боєприпасів для України