Війна на Донбасі триває майже 7 років потому після російського вторгнення, а представники Кремля тим часом на переговорах продовжують саботувати процес врегулювання. Зокрема, Москва намагається проштовхнути на переговори представників окупаційного режиму в ОРДЛО та усунутися на позицію “посередника”. За цим спостерігають не тільки у Києві, але за межами України. У четвер, 18 березня, представники країн “Великої сімки” нагадали російській стороні про її реальний статус у протистоянні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на офіційний сайт уряду Великої Британії.
Згідно зі спільною заявою, санкційний тиск на РФ триватиме, поки не відновиться територіальна цілісність України, а російські війська не залишать Крим і Донбас.
“Ми, міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів Америки та високий представник Європейського союзу, єдині в нашому засудження дій Росії щодо підриву суверенітету України, територіальної цілісності та незалежності”, - говориться у заяві.
Представники “Великої сімки” звернулися до російського режиму з вимогою звільнити усіх політв’язнів, заарештованих на території окупованого Криму, а також допустили в регіон міжнародних спостерігачів.
Також вони не забули у заяві торкнутися теми дестабілізації ситуації на Донбасі, яка сталася упродовж кількох останніх місяців.
“Повне виконання мінських угод — це шлях до миру. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником”, - зауважили в урядах держав.
G7 закликає російську сторону схаменутися й не займатися розпалюванням збройного протистояння, а також припинити фінансову й військово-ресурсну підтримку окупаційних режимів разом з фактично примусовою паспортизацією.
Як повідомляв ONLINE.UA, команда американського лідера Джо Байдена офіційно заявила, що офіційний Лондон в найближчі тижні потужно відповість на комплекс "дестабілізуючих дій" з боку людей очільника Кремля Володимира Путіна та усієї РФ. За словами Джен Псакі, відносини офіційного Вашингтону та особисто американського лідера Джо Байдена з російською владою будуть "сильно відрізнятися від того, що ми спостерігали за останні чотири роки" — тобто за президентства Дональда Трампа.