Генпрокурорка записала термінове відеозвернення до українців - що відбувається
Категорія
Політика
Дата публікації

Генпрокурорка записала термінове відеозвернення до українців - що відбувається

Генпрокурорка записала термінове відеозвернення до українців - що відбувається
Джерело:  online.ua

23 квітня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова записала відеозвернення до українських громадян, в якому пояснила особливості справи "Приватбанку" та звернула увагу на те, що її офіс відстоює 1 млрд грн активів держави. Суть справи полягає в тому, що родина позивачів під час націоналізації "Приватбанку" підпала під ознаки пов’язаних із банком осіб, з усіма визначеними законодавством наслідками. До них було застосовано загальноєвропейський механізм "bail-in". Він дозволяє врегулювати неплатоспроможність банків або її високу ймовірність за рахунок внутрішніх джерел, зокрема, шляхом списання власних коштів акціонерів, передає ONLINE.UA з посиланням на сайт ОГП.

"Під час націоналізації 1 мільярд гривень депозитів конвертували в акції, які викупила держава. Позивачі вимагають від Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та "Приватбанку", скасувати це рішення і повернути вказану суму, бо не вважають себе особами, пов’язаними із банком. Позов було задоволено постановою Окружного адмінсуду міста Києва у 2017 році. Київський апеляційний адміністративний суд своєю ухвалою залишив її в силі", - розповідає Венедіктова.

Вона також нагадала, що НБУ, Мінфін та державний "Приватбанк" оскаржили судові рішення в касаційному порядку. ОГП вступив у цю справу у листопаді минулого року з метою ефективного захисту та представництва інтересів держави. За словами Венедиктової, прокурори, забезпечуючи участь у цій справі, переслідують винятково мету сприяти суду у здійсненні правосуддя.

"Офіс Генерального прокурора акцентує увагу суспільства на тому, що застосована до пов’язаних з "ПРИВАТБАНКОМ" осіб процедура конвертування депозитів у акції нова для нашої банківської системи. Вона застосовується в Україні вперше, однак давно та ефективно працює в Європі. Це не покарання чи санкції, а заходи, покликані стимулювати власників банку і пов’язаних з банком осіб не обнуляти активи та втримувати банк на плаву. До того ж, самі позивачі у цій справі непослідовні у своєму ставленні до питання пов’язаності з банком. У різних судових справах вони займають кардинально різну позицію", - пояснює Ірина Венедіктова.

Вона також звертає увагу на те, що ця справа за своєю важливістю - не простий спір, адже постановлене судом рішення матиме велике значення для забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовчої практики при розгляді інших позовів, пов’язаних з націоналізацією "Приватбанку" .

"Адже цей позов – лише крапля в морі аналогічних - загальна сума вимог до держави у таких справах складає ще понад 29 мільярдів гривень. Нині це чверть бюджету охорони здоров’я. Держава вже витратила на докапіталізацію банку понад 160 мільярдів гривень", - додає генпрокурорка.

Вона також зазначає, що дана сума більша, ніж видатки бюджету на сферу оборони на 2020 рік. Окрім того, у "Приватбанку" сконцентровано до 40 % депозитів всієї банківської системи.

"Таким чином у цій справі забезпечення верховенства права та законності, інтерес Держави та інтерес кожного громадянина збіглися. Вони рівні по важливості та становлять той суспільний інтерес, який покликаний захищати прокурор", - підсумувала глава ОГП.

Як повідомляв раніше ОNLINE.UA,  Ірина Венедіктова підкреслила,  що не бачить підстав для закінчення реформи органів прокуратури. Очільниця ОГП наголосила, що вона буде "однозначно продовжена".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?