Генсек НАТО Йенс Столтенберг серйозно стурбований тісною взаємодією між президентом Росії Володимиром Путіним і самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком, які спрямовані на дестабілізацію ситуації в Східній Європі. Він попередив їх, що Альянс готовий і буде захищати будь-якого союзника від будь-якого виду загроз, що виходять з Мінська і Москви.
Джерело: Welt am Sonntag
Столтенберг звернув увагу на те, що Білорусь стає "все більш і більш залежною" від Росії, в зв'язку з чим чинна угода Альянсу про партнерство з Мінськом недавно було значно скорочена і буде далі переглядатися. Він також підкреслив, що НАТО уважно стежить за тим, що відбувається в Білорусі, і Альянс в надзвичайній ситуації готовий встати на захист союзників при будь-якому вигляді погроз, якщо такі будуть виходити з Мінська і Москви. Мова йде про країни НАТО Литві, Латвії та Польщі, які межують з Білоруссю.
"Союзники серйозно стурбовані більш тісною співпрацею між Москвою і Мінськом в останні місяці. Раніше Росія масово порушила територіальну цілісність таких держав як Україна, Грузія і Молдова", - нагадав Столтенберг.
При цьому генсек Альянсу зазначив, що НАТО дотримується двостороннього підходу у відносинах з РФ - "стримування і діалог".
"Особливо у важкі часи, ми повинні постійно говорити з нашим сусідом, Росією, про контроль над озброєннями та іншими військовими і політичними проблемами. Якщо ми не будемо розмовляти один з одним, ми не зможемо ні врегулювати наші суперечки, ні поліпшити взаєморозуміння", - додав Столтенберг.
Путін почав готуватися до війни з НАТО
Як відомо, Путін не виключає військового протистояння з НАТО. Він вже доручив Міноборони РФ створити 20 нових військових з'єднань і частин для "адекватного протистояння НАТО". У поточному році в російські війська також поставлять близько 2 тисяч одиниць зброї.
Глава російського Міноборони Сергій Шойгу пояснював, що нові військові частини сформують в Західному військовому окрузі. Саме там, як заявив Шойгу, нібито зростає військова загроза з боку НАТО і США - нарощується інтенсивність польотів стратегічної авіації і присутність бойових кораблів з крилатими ракетами, а також зростає число навчань.
При цьому Росія і Білорусь активно готуються до спільних навчань "Захід-2021", які пройдуть у вересні. Як зазначив Шойгу, з червня військові двох країн приступлять до виконання комплексу завдань в рамках спільних навчань спеціальних військ.
Читайте також: