30 серпня, в День шахтаря, глава Кабміну Денис Шіигаль і в.о. міністра енергетики Ольга Буславець їздили в Донецьку область, де відвідали шахту "Торецька". Глава українського уряду спустився в шахту, щоб особисто ознайомитися з підземними гірничими виробками. Також він вручив державні нагороди працівникам вугледобувних підприємств з нагоди їх професійного свята, а також поспілкувався з шахтарями, з якими обговорили розвиток вугільної промисловості в країні. В ході зустрічі Шмигаль констатував, що на даний момент боргів із зарплати у шахтарів немає, як і обіцяв президент Володимир Зеленський в березні поточного року. Але є велика кредиторська та дебіторська заборгованість і заборгованість за електроенергію на суму понад 29 млрд гривень, що є великою проблемою і перешкодою для нормального функціонування шахт. Подробиці поїздки Шмигаль на шахту в Донецьку область повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Кабміну.
Шмигаль на зустрічі з шахтарями заявив що вугільна галузь є основою економіки багатьох галузей: енергетики, металургії, хімічної промисловості. Вона також має суттєве соціальне значення для мономіст, яких на сьогоднішній день більше 60 в Україні. Глава уряду підкреслив, що сьогодні держава не має боргів перед шахтарями, і уряд ретельно підходить до виконання зобов'язань держави.
"У березні цього року ми проводили зустріч з шахтарями спільно з Президентом, який пообіцяв працівникам виплатити всі борги по зарплатах. І Уряд виконує обіцянку перед шахтарями", - підкреслив глава уряду.
Окремо Шмигаль торкнувся теми трансформації вугільних регіонів. Йдеться про ти ситуації, коли шахти закриваються.
"Неможливо це просто залишити. Стоїть питання: як будуть жити моногорода, як будуть жити шахти, як будуть жити люди і суспільства, що залежать від цих підприємств. Говорили про це і під час переговорів з Ангелою Меркель, і під час розмови із заступником держсекретаря США Стівеном Біґеном. Ми пояснили цю проблему. У них є відповідний досвід, вони надають відповідні проекти, готові надати фінансування, фахівців, експертів. Це тривала робота. Вона стратегічна і займе роки, щоб зробити трансформацію вугільних регіонів. Це наша стратегія ", - розповів Шмигаль.
Зі свого боку і. о. міністра енергетики Ольга Буславець додала, що тільки за серпень було виплачено «Центренерго» 600 млн грн для всіх шахт. У такий спосіб вдалося забезпечити стабільну роботу всіх державних вугільних підприємств.
"Це дало можливість погасити борги із зарплати і електроенергії та вивести шахти з простою. Надалі будемо працювати, щоб всі шахти функціонували стабільно", - пообіцяла Буславець.
Шмигаль в свою чергу додав, що вугільна галузь потребує реформування і нових підходів до господарювання. Європейські умови і безпека праці, гідна заробітна плата, беззбитковість вугільних підприємств - це орієнтири, за словами Шмигаля, для подальшої роботи уряду.
"Уряд вживатиме всі ці кроки, щоб в шахтарській галузі ситуація поліпшувалася. Зі свого боку ми вже робимо все можливе, щоб не було боргів по зарплаті, як це було в минулі роки. Цим питанням особисто займається Президент", - зазначив глава уряду.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в команді українського глави Володимира Зеленського анонсували несподіване рішення - влада хоче почати закривати шахти в країні і вже готує пілотний проект. Ще не відомо, в якому місті буде закрита шахта, але відбуватися це буде за досвідом Німеччини. Прем'єр-міністр вже дзвонив канцлерці Німеччини Ангелі Меркель і обговорював це питання. Про це повідомила тимчасово виконуюча обов'язки Министерка енергетики України Ольга Буславець.