За словами глави Мінфіну Сергія Марченко, вже незабаром в Україні розпочне роботу місія МВФ.
Джерело: Bloomberg
Що Україна очікує від МВФ
Марченко нагадав, що у рамках діючої програми МВФ повинен надати Україні 2,2 млрд доларів.
Сподіваємося, що наступна Місія МВФ в Україні розпочне роботу вже найближчим часом. Чинна програма передбачає отримання 2,2 млрд доларів, і для їх отримання ми продовжуємо втілювати структурні реформи, - повідомив глава Мінфіну на своїй сторінці у Facebook.
Марченко підкреслив, що є певний прогрес у рамках виконання вимог поточної програми МВФ.
Між тим, рейтингове агентство Fitch Ratings спрогнозувало, що Україна отримає від Фонду у рамках програми Stand-By 2,3 млрд доларів.
Це повинно відбутись вже у першій половині цього року, незважаючі на те, що влада досить повільно виконує вимоги МВФ.
Марченко також повідомив, що Мінфін розпочав переговори з Казначейством США щодо надання кредитних гарантій в умовах закритого для України ринку позик.
До цього директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін повідомив, що у цьому місяці Україна втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу через геополітичну напругу та зростання рівня відсотків по ставках.
Востаннє США надавали такі гарантії Україні ще у 2016 році.
Надані тоді США гарантії дозволили Україні розмістити єврооблігації під беспрецедентно низькі відсотки.
Міністр підкреслив, що український уряд розраховує на кредит від ЄС у розмірі 1,2 млрд євро, що може бути наданий вже у цьому місяці.
Марченко зауважив, що наразі Україна вже отримала 100 млн доларів у якості підтримки від Канади, та наразі веде переговори з з Німеччиною, Великобританією та іншими партнерами про надання двосторонніх пакетів допомоги.
Ми не самотні, і в цьому році, я сподіваюся, ми зможемо впоратися з усіма можливими ситуаціями, - додав Марченко.
Міністр також зазначив, що незважаючі на складну фінансову та геополітичну ситуацію на тлі загрози російського вторгнення, уряду вдалось збільшити доходи бюджету у січні.
Читайте також:
Польща прогнозує початок наймасштабнішої кризи з часів ДСВ
Євросоюз готує відповідь РФ щодо "гарантій безпеки"