Кілька днів тому в Сочі відбулися закриті переговори президента Росії Володимира Путіна та самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. На порядку денному стояли кредити - Лукашенко просив Путіна виплатити 3,5 млрд доларів, щоб врятувати його режим від падіння. І це стало великою проблемою для Путіна, якому тепер потрібно знайти гроші і на фінансування бойовиків окупованого Донбасу, і на 10-мільйонну Білорусь, економіка якої фактично зруйнована і проти якої діють жорсткі санкції ЄС. Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Білорусь лягла важким тягарем на Путіна і ця проблема стає все масштабнішою, оскільки сам Лукашенко ніякого рішення не пропонує. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Радіо Свобода.
"Санкції діють, економіка в поганій формі, вона фактично зруйнована. І нести цей тягар тепер повинен президент Росії Путін, адже саме він видає Мінську кредити, коли той потребує. До речі, Лукашенко і Путін зустрічалися на цьому тижні в Сочі. Проблема стає все більше. Одна справа для Путіна - фінансувати окуповані території на сході України. І зовсім інша - десятимільйонну країну, яка не може сама себе підтримувати через санкції і режим, який розпадається. І Лукашенко не пропонує ніякого рішення проблеми. Він сховався в бункер, живе в замку і ходить всюди з автоматом Калашникова. Так не можна управляти країною - думаю, це очевидно і для росіян ", - сказав Ландсбергіс.
Він вважає, що на тлі ситуації, що склалася Євросоюз повинен посилити тиск на Білорусь, щоб допомогти народу виграти в битві з Лукашенком. Глава литовського МЗС закликав світ допомогти Білорусі "настільки, наскільки це в наших силах", надавши притулок опозиції і запропонувавши допомогу своїх систем правосуддя.
Важливо відзначити, що політичні експерти переконані, що в обмін на кредити Путін зажадав у Лукашенка змінити Конституцію Білорусі, в результаті чого білоруська держава втратить частину суверенітету. Вони відзначають, що Лукашенко вже загнаний в кут і буде робити те, що вигідно Путіну, оскільки інших союзників не має.
Нагадаємо, в попередній раз Путін і Лукашенко проводили переговори в вересні 2020 року в Сочі. Там Лукашенко домовився з Путіним про кредит в розмірі 1,5 млрд доларів, які направив на жорсткий розгін протестів в Білорусі. Важливо відзначити, що ще навесні минулого року Лукашенко вів жорстка суперечка з Путіним з питань Інтеграл і закликав його "відмовився від імперських замашок". Зокрема, Лукашенко намагався отримати від Москви дешеві ресурси, звинувачуючи Росію в спробах "нагріти руки" на білоруському сусідові, проте, судячи з усього, політична криза значно послабив його позицію і тепер він готовий піти на умови Кремля.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Путін і Лукашенко хочуть прискорити інтеграцію Росії та Білорусі.