У 2021 року Великдень випадає на 2 травня і знову буде проходити в умовах карантину. Глава ПЦУ митрополит Епіфаній повідомив, що храми на Великдень будуть відкриті - традиційні богослужіння і освячення пасок будуть проводитися з урахуванням всіх заходів для безпеки віруючих.
Джерело: Радіо Свобода
За словами Епіфанія, на Великдень 2021 всі бажаючі зможуть піти до церкви. Головні умови - дотримання дистанції та використання захисних масок.
"Храми будуть відкриті. І на вулиці, наскільки мені відомо з рішення МОЗ, і є заяви МОЗ про те, що не буде таких жорстких обмежень. Богослужіння будуть відбуватися", - пояснив митрополит.
Як будуть освячувати паски на Великдень 2021
За словами Епіфанія, в 2021 році, як і в минулому, священики будуть освячувати паски на хлібокомбінатах, на заводах і в магазинах.
"Є цілі мережі магазинів, які звертаються до нас. Навіть у Києві ми делегуємо священнослужителів, які протягом цих днів здійснюють освячення пасок і різних страв", - уточнив предстоятель ПЦУ.
Однак, як зазначив Епіфаній, масові богослужнія і обряди освячення пасок будуть проходити відповідно до рекомендацій МОЗ і в різних містах можуть вводитися обмеження в залежності від того, в якій зоні вони знаходяться.
"Рішення про Великодньому богослужіння приймає кожна громада. В залежності від того, в якій зоні знаходиться. Якщо це" червона "зона, то, звичайно, обмеження посилюються. І це нормально, кожен вирішує на місці. А централізовано у нас вже прийняті відповідні рішення про те, як потрібно поводитися в цих складних умовах ", - підкреслив Єпіфаній.
Великдень 2021 - рекомендації МОЗ для храмів і населення
Міністерство охорони здоров'я вже оприлюднило рекомендації для святкування Великодня в умовах карантину. Додаткові обмеження вводиться не будуть, але МОЗ закликало церкви і віруючих дотримуватися заходів безпеки.
Рекомендаціі для храмів на Великдень 2021:
заохочувати онлайн-богослужіння для віруючих;
збільшити кількість сесій благословень і зменшити їх тривалість;
зафіксувати вхідні двері в приміщення храмів у відкритому стані;
встановити обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів (1 людина на 10 кв. м) і забезпечити дотримання дистанції між парафіянами на вулиці не менше 1,5 м;
рекомендувати відвідувати обряд благословення і освячення їжі тільки одній людині від домогосподарства, без сімейних відвідувань.
Рекомендації для населення:
літнім людям, людям з хронічними захворюваннями слід утриматися від відвідування храмів, краще освятити святкову корзину на свіжому повітрі біля храму;
утриматися від святкових відвідувань родичів і друзів, щоб не наражати один одного на небезпеку;
по можливості, відвідати храм на Великдень тільки одному члену сім'ї.
Читайте також: