В Україні затвердили розмір допомоги бізнесу на період карантину. В суботу, 5 грудня, голова парламенту Дмитро Разумков підписав закони № 4429, № 4430 та № 4431, які передбачають соціальний захист підприємців і їх найманих працівників на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів. На яку допомогу можуть розраховувати українці і скільки вони зможуть отримати, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу ВРУ.
"Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав низку законів для допомоги підприємцям під час дії карантину. Їх головна мета - забезпечити соціальну підтримку застрахованих осіб і окремих груп підприємців", - повідомили в Раді.
Підписані Разумковим закони визначають розмір соціальної підтримки застрахованих осіб і суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, введених з метою запобігання поширенню на території України COVID-19. Також вони вносять зміни до Податкового кодексу України, в Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків.
Затверджені соціальні виплати на період карантину передбачають:
виплату одноразової допомоги в розмірі 8 тисяч гривень застрахованим найманим працівникам, робота яких тимчасово зупинена в результаті введення обмежувальних заходів;
в разі скорочення тривалості робочого часу працівників підприємці зможуть отримати одноразову допомогу для виплати своїм співробітникам - до 8 тис. грн на одну людину (пропорційно скороченої тривалості роботи);
підприємці - юридичні особи зможуть отримати компенсацію у вигляді відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Сума виплати дорівнює середній сумі сплаченого ЄСВ за останні 10 місяців;
платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати єдиного податку на період з грудня 2020 по травень 2021 року.
Крім того, закони забороняють стягнення орендної плати за договорами оренди державного та комунального майна в період дії карантину. Разом з тим, на момент карантину і три місяці після них продовжується дія дозвільних документів.
Важливо нагадати, що кілька днів тому Верховна Рада прийняла в другому читанні закон про посилення соціального захисту населення в період карантину. Йдеться про законопроект № 3486, який передбачає надання допомоги по частковому безробіттю всім підприємствам, в тому числі і великим, які через карантинні обмеження змушені звільняти і скорочувати час роботи співробітників. У законі про посилення соцзахисту українців, зокрема, прописані терміни, в які роботодавці повинні повідомляти в центри зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників. Тепер про масове скорочення роботодавці зобов'язані будуть сообзать за два місяці до звільнення і не пізніше ніж за 30 календарних днів у разі звільнення держслужбовців. Також в законі чітко прописали підстави для отримання підприємствами допомоги по частковому безробіттю через зупинку виробництва в період будь-якого карантину, не тільки пов'язаного з пандемією коронавіруса. Новий закон також передбачає надання ваучерів особам, звільненим з військової служби після участі в проведенні АТО/ООС без умови встановлення інвалідності.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Україні відновили виплати допомоги на дітей під час карантину.