Година Землі 2021: коли і як можна допомогти врятувати нашу планету
Категорія
Культура
Дата публікації

Година Землі 2021: коли і як можна допомогти врятувати нашу планету

Година Землі 2021: коли і як можна допомогти врятувати нашу планету
Джерело:  online.ua

27 березня 2021 року стартує Година Землі - щорічна міжнародна акція, спрямована на порятунок нашої планети. Вона спрямована на те, щоб привернути увагу всього світу до серйозних проблем, пов'язаних зі зміною клімату. Взяти участь в акції може кожен бажаючий. Для цього потрібно ввечері відключити світло в своєму будинку на 1 годину. Акція відбудеться о 20:30 за київським часом, але другий рік поспіль через пандемію коронавіруса її проводять переважно в сімейному колі та віртуально. ONLINE.UA з посиланням на Всесвітній фонд природи WWF розповідає, чому важливо брати участь в акції Година Землі і як можна внести свій внесок у порятунок планети.

Всесвітньо відома акція Година Землі була ініційована Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії 14 років тому - в 2007 році. Її ідея полягає в тому, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до глобального питання - здоров'ю нашої планети, яке щорічно погіршується. Акція настільки сподобалася простим людям, що вже в 2008 році в ній брали участь більше 50 млн осіб з 35 країн світу. Україна вперше приєдналася до цієї акції в 2009 році - тоді в акції брали участь більше 50 міст нашої країни.

За 14 років Година Землі перетворилася в одну з наймасштабніших глобальних ініціатив на підтримку планети і приваблює мільйони людей в 190 країнах світу. До речі, ця акція вже допомогла створити 3,5 млн гектарів морських природоохоронних територій в Аргентині, захистити ліс площею 2,7 гектара в Уганді і стала поштовхом для заборони одноразових пластикових виробів і виробів з пінополістиролу в столиці Еквадору.

Година Землі 2021 року знову нагадує світові про загрозливий стан планети і закликає до негайних дій в підтримку відновлення природи. В Україні Година Землі 2021 присвячена старовіковим лісам. 27 березня о 20:30 WWF-Україна відкриє національну кампанію по збору голосів на підтримку дій державних установ та підприємств для збереження українських старовікових лісів - їх ідентифікацію, заповідність і належне зберігання. Раніше Фонд ідентифікував в нашій країні майже 100 тисяч гектарів таких лісів, які знаходяться в Карпатах і на Поліссі, третина з яких до цих пір залишається незахищеною або має недостатній природоохоронний статус, а значить знаходяться під загрозою знищення через рубку, нераціональний розвиток туристичної інфраструктури , доріг та іншої господарської діяльності.

"Все більше важливо підвищувати інформованість про те, що збереження природи є найважливішою основою здорової планети і негайним, дієвим і економічним рішенням проблеми кліматичних катастроф і запобігання пандемій. Година Землі 2021 - це не просто символічна подія, це момент, коли потрібно діяти на все життя ! ", - відзначили в WWF.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в ніч з 27 на 28 березня Україна переходить на літній час. Стрілки годинника переводить на годину вперед.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?