27 березня 2021 року стартує Година Землі - щорічна міжнародна акція, спрямована на порятунок нашої планети. Вона спрямована на те, щоб привернути увагу всього світу до серйозних проблем, пов'язаних зі зміною клімату. Взяти участь в акції може кожен бажаючий. Для цього потрібно ввечері відключити світло в своєму будинку на 1 годину. Акція відбудеться о 20:30 за київським часом, але другий рік поспіль через пандемію коронавіруса її проводять переважно в сімейному колі та віртуально. ONLINE.UA з посиланням на Всесвітній фонд природи WWF розповідає, чому важливо брати участь в акції Година Землі і як можна внести свій внесок у порятунок планети.
Всесвітньо відома акція Година Землі була ініційована Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії 14 років тому - в 2007 році. Її ідея полягає в тому, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до глобального питання - здоров'ю нашої планети, яке щорічно погіршується. Акція настільки сподобалася простим людям, що вже в 2008 році в ній брали участь більше 50 млн осіб з 35 країн світу. Україна вперше приєдналася до цієї акції в 2009 році - тоді в акції брали участь більше 50 міст нашої країни.
За 14 років Година Землі перетворилася в одну з наймасштабніших глобальних ініціатив на підтримку планети і приваблює мільйони людей в 190 країнах світу. До речі, ця акція вже допомогла створити 3,5 млн гектарів морських природоохоронних територій в Аргентині, захистити ліс площею 2,7 гектара в Уганді і стала поштовхом для заборони одноразових пластикових виробів і виробів з пінополістиролу в столиці Еквадору.
Година Землі 2021 року знову нагадує світові про загрозливий стан планети і закликає до негайних дій в підтримку відновлення природи. В Україні Година Землі 2021 присвячена старовіковим лісам. 27 березня о 20:30 WWF-Україна відкриє національну кампанію по збору голосів на підтримку дій державних установ та підприємств для збереження українських старовікових лісів - їх ідентифікацію, заповідність і належне зберігання. Раніше Фонд ідентифікував в нашій країні майже 100 тисяч гектарів таких лісів, які знаходяться в Карпатах і на Поліссі, третина з яких до цих пір залишається незахищеною або має недостатній природоохоронний статус, а значить знаходяться під загрозою знищення через рубку, нераціональний розвиток туристичної інфраструктури , доріг та іншої господарської діяльності.
"Все більше важливо підвищувати інформованість про те, що збереження природи є найважливішою основою здорової планети і негайним, дієвим і економічним рішенням проблеми кліматичних катастроф і запобігання пандемій. Година Землі 2021 - це не просто символічна подія, це момент, коли потрібно діяти на все життя ! ", - відзначили в WWF.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в ніч з 27 на 28 березня Україна переходить на літній час. Стрілки годинника переводить на годину вперед.