Головний санлікар України назвав атипові симптоми штаму Дельта
Категорія
Україна
Дата публікації

Головний санлікар України назвав атипові симптоми штаму Дельта

Головний санлікар України назвав атипові симптоми штаму Дельта
Джерело:  online.ua

Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін назвав атипові симптоми штаму коронавірусу «Дельта». За його словами, зараз МОЗ стикається з тим, що клінічний перебіг «Дельти» є дещо іншим, ніж попередніх штамів. Також дещо відрізняються початкові симптоми захворювання.

Джерело: інтерв'ю «РБК-Україна».

Кузін зазначив, що зазвичай перебіг коронавірусної хвороби і дельта-штаму зокрема починається як звичайна гостра респіраторна вірусна інфекція: спостерігаються слабкість, нежить, підвищення температури тіла. Традиційних симптомів у випадку “Дельти” на зразок втрати нюху і смаку може і не бути, натомість можуть виникнути кишкові розлади.

Водночас у вакцинованих людей у разі зараження спостерігається стерта субклінічна форма захворювання, яка протікає простіше і без типових симптомів.

«Але, думаю, що після того, як ми або отримаємо офіційну позицію ВООЗ, або зберемо доказову інформацію про симптоми, які є найбільш характерними, тоді ми вже зможемо вийти з офіційним роз'ясненням», – зауважив Кузін.

Також головний санлікар повідомив, що в інших країнах реєстрували незначний відсоток атипових симптомів.

«Тобто не у 100% випадків «Дельта»-варіанту є кишкові розлади тощо. Це по суті 5-7% від загальної кількості», – повідомив він.

Кузін наголошує, що кожна людина, яка має будь-яку ознаку респіраторного захворювання – це не тільки температура чи загальне почуття слабкості – має пройти лабораторне дослідження на наявність коронавірусної інфекції.

Головний санлікар підтвердив, що зараз в Україні найбільш поширений штам коронавірусу “Дельта”.

“Ми точково беремо інформацію з кожної області і бачимо, що всі випадки, які зараз секвенуються і виявляються – це "Дельта", - розповів він.

Пік захворюваності припаде на листопад

Пік нової хвилі пандемії коронавірусу в Україні, найбільш ймовірно, припаде на листопад.

“Раніше ми, дійсно, рахували, що піковий рівень навантаження на систему охорони здоров'я припаде на листопад-грудень цього року. Зараз ми бачимо, що майже за всіма прогнозами такі пікові навантаження можуть бути раніше. Наскільки раніше – сказати важко, тому що ситуація розгортається досить швидко. Те, що ми бачимо точно – пікові навантаження будуть однозначно припадати на листопад. Але чи будуть вони зачіпати жовтень, чи будуть відтягуватися на грудень – поки сказати важко”, - зазначив Кузін.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?