Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін назвав атипові симптоми штаму коронавірусу «Дельта». За його словами, зараз МОЗ стикається з тим, що клінічний перебіг «Дельти» є дещо іншим, ніж попередніх штамів. Також дещо відрізняються початкові симптоми захворювання.
Джерело: інтерв'ю «РБК-Україна».
Кузін зазначив, що зазвичай перебіг коронавірусної хвороби і дельта-штаму зокрема починається як звичайна гостра респіраторна вірусна інфекція: спостерігаються слабкість, нежить, підвищення температури тіла. Традиційних симптомів у випадку “Дельти” на зразок втрати нюху і смаку може і не бути, натомість можуть виникнути кишкові розлади.
Водночас у вакцинованих людей у разі зараження спостерігається стерта субклінічна форма захворювання, яка протікає простіше і без типових симптомів.
«Але, думаю, що після того, як ми або отримаємо офіційну позицію ВООЗ, або зберемо доказову інформацію про симптоми, які є найбільш характерними, тоді ми вже зможемо вийти з офіційним роз'ясненням», – зауважив Кузін.
Також головний санлікар повідомив, що в інших країнах реєстрували незначний відсоток атипових симптомів.
«Тобто не у 100% випадків «Дельта»-варіанту є кишкові розлади тощо. Це по суті 5-7% від загальної кількості», – повідомив він.
Кузін наголошує, що кожна людина, яка має будь-яку ознаку респіраторного захворювання – це не тільки температура чи загальне почуття слабкості – має пройти лабораторне дослідження на наявність коронавірусної інфекції.
Головний санлікар підтвердив, що зараз в Україні найбільш поширений штам коронавірусу “Дельта”.
“Ми точково беремо інформацію з кожної області і бачимо, що всі випадки, які зараз секвенуються і виявляються – це "Дельта", - розповів він.
Пік захворюваності припаде на листопад
Пік нової хвилі пандемії коронавірусу в Україні, найбільш ймовірно, припаде на листопад.
“Раніше ми, дійсно, рахували, що піковий рівень навантаження на систему охорони здоров'я припаде на листопад-грудень цього року. Зараз ми бачимо, що майже за всіма прогнозами такі пікові навантаження можуть бути раніше. Наскільки раніше – сказати важко, тому що ситуація розгортається досить швидко. Те, що ми бачимо точно – пікові навантаження будуть однозначно припадати на листопад. Але чи будуть вони зачіпати жовтень, чи будуть відтягуватися на грудень – поки сказати важко”, - зазначив Кузін.
Читайте також:
Кількість хворих на коронавірус в Україні 27 вересня суттєво зменшилася.
ВООЗ знайшла новий спосіб розкрити таємницю походження коронавірусу.
Мінцифри заявило про доступність COVID-сертифікатів у додатку Дія.