В "Нафтогаз України" відреагували на звільнення Андрія Коболєва з поста керівника. В офіційній заяві компанії публічно назвали рішення Кабміну "юридичною маніпуляцією" і свідченням переходу до "практики ручного управління державними підприємствами".
Джерело: заява "Нафтогазу" в Facebook
У компанії не згодні з рішенням уряду і стверджують, що не дивлячись на збитки в розмірі 19 млрд гривень, показані в річному звіті, компанія забезпечила 141 млрд грн надходжень до держбюджету в 2020 році, що становить 13% доходів країни за минулий рік.
"Прийняте Кабінетом Міністрів України рішення є юридичним маніпуляцією. Спосіб, яким сьогодні було прийнято серія рішень щодо органів управління Нафтогазу, демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами", - йдеться в заяві компанії.
Також в НАК підкреслили, що подання пропозицій про призначення або звільнення голови правління компанії разом з відповідним рішенням наглядової ради належать до виключної компетенції наглядової ради і не можуть бути передані на рівень загальних зборів акціонерів.
"Такі дії Кабміну є сигналом всім державним підприємствам: робота в інтересах бюджету і народу України, а не в інтересах окремих політичних сил, буде каратися. Крім того, це чіткий сигнал інвесторам в цінні папери українських емітентів: умови роботи державних підприємств України непередбачувані і можуть бути змінені в залежності від політичної доцільності ", - додали в Нафтогазі.
Коболєва звільнили з посади голови Нафтогазу - що відомо
28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з поста глави НАК "Нафтогаз України" - на його місце призначили в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, він був виконавчим директором компанії до призначення в.о. глави Міненерго.
Офіційною причиною звільнення Коболєва Кабмін назвав його незадовільну роботу. Як пояснили в уряді, в 2020 році збиток групи компаній "Нафтогаз" склав 19 млрд гривень, тоді як фінансовий план компанії передбачав отримання 11,5 млрд гривень прибутку.
Сам Коболєв заявив, що про своє звільнення дізнався з новин. Він стверджує, що заяву не писав.
Коболєв очолював "Нафтогаз" з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки - до 22 березня 2024 року.
Вітренко ще в лютому пропонував прем'єр-міністру Денису Шмигаль звільнити Коболєва з посади голови НАК "Нафтогаз України" і розірвати контракти з усіма членами наглядової ради компанії за невиконання показників з видобутку газу в 2020 році та плани скорочувати видобуток. Шмигаль говорив, що для цього немає підстав.
Читайте також:
Разумков збирає Раду на позачергове засідання - на порядку денному призначення міністром енергетики Германа Галущенко.
В Україні вступає в силу річний тариф на газ для населення - названі ціни