Грузія та Україна продовжують обмінюватися неоднозначними заявами після затримання колишнього грузинського президента Міхеїла Саакашвілі. Так, очільник МЗС Грузії Давид Залкаліані, коментуючи позицію Володимира Зеленського, заявив, що неприпустимо, щоб одна людина брала в заручники стратегічне партнерство між країнами.
Джерело: Imedi news
В Грузії заявили, що стратегічне партнерство з Україною не може бути в заручниках у Саакашвілі
"Їхня позиція зрозуміла, тому що Саакашвілі є їхнім громадянином. Посольство має комунікацію, був контакт з працівником посольства, який надасть українській стороні всю цікаву для них інформацію. Інформація, оприлюднена вчора прокуратурою, буде негайно передана українським друзям", - заявив грузинський дипломат.
Давид Залкаліані плекає надію, що "спокійно, мирно у нас будуть роз'яснення з усіх питань, і наші відносини з Україною так само будуть розвиватися, як розвивалися до цього".
"Неприпустимо, щоб одна особа брала в заручники стратегічне партнерство між Грузією та Україною", - підкреслив очільник МЗС Грузії.
Як уже згадувалося раніше, 2 жовтня в МЗС України відбулась зустріч із тимчасовим повіреним Грузії. Офіційний Київ заявив про необхідність повного дотримання законних прав Саакашвілі та звернувся із запитом на його відвідання українським консулом.
Окрім того, цього ж дня очільник МЗС України Дмитро Кулеба пообіцяв необхідний захист Саакашвілі як громадянину України.
Окрім того, речник українського лідера заявив, що Володимир Зеленський занепокоєний новинами і тоном заяв, що лунають в Грузії після затримання Саакашвілі, голови Виконавчого комітету Національної ради реформ.
Що відомо про затримання Саакашвілі в Грузії
1 жовтня прем’єр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив про затримання Міхеїла Саакашвілі. На нього уже завели справу за фактом незаконного перетину кордону — політик зразу ж оголосив голодування.
Міністерство закордонних справ України вже викликало грузинського посла через інформацію про затримання Саакашвілі.
Що важливо розуміти, ще три роки тому Саакашвілі визнали винним за двома справами. Його засудили до 3 років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених у справі Сандро Гіргвліани, та ще до 6 років — у справі щодо побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі.
Окрім того, колишньому президенту висунули звинувачення у справі щодо розтрати бюджетних коштів та розгон акції протесту у листопаді 2007 року та вторгнення на телеканал "Імеді". Політик продовжує відкидати всі звинувачення і називає справи політично вмотивованими.
Читайте також:
У Зеленського відреагували на прохання Саакашвілі про допомогу
Саакашвілі підтвердив свій роман із депутаткою із Слуги народу
Саакашвілі написав листа із в’язниці й згадав про Путіна