Внаслідок атаки не працював сайт системи закупівель Prozorro, також постраждав Шевченківський районний суд Києва.
Джерело: Держспецзв'язку, Шевченківський районний суд Києва
Кібератаки на Prozorro та Шевченківський суд
Держспецзвʼязок повідомив, що сьогодні о 8 ранку на сторінці форуму Prozorro Infobox з’явилося повідомлення, аналогічне тим, що були використані під час кібератаки на інші державні сайти 14 січня.
Наразі сторінка вимкнена, а фахівці проводять розслідування та працюють над оперативним відновленням роботи форуму, - зазначили в службі.
Форум Prozorro Infobox – є окремою системою, яка не пов'язана із системою закупівель Prozorro. За наявною інформацією ані інформаційний ресурс Prozorro Infobox, ані сам портал Prozorro не постраждали. Система публічних закупівель працює у штатному режимі.
Також про проблеми з доступом до електронної пошти суду, офіційного веб-сайту суду на порталі «Судова влада», підсистеми «Електронний суд», функціоналу автоматизованої системи документообігу суду повідомляє Шевченківський районний суд Києва.
Фахівцями ДСА України у співпраці з профільними органами влади з протидії кіберзлочинності вживаються необхідні заходи для обмеження шкоди для критичних систем і збереження даних, - повідомили представники суду на сторінці у Фейсбук.
Кібератаки на Україну
Нагадаємо, що невідомі кіберзлочинці у ніч з 13 на 14 січня здійснили масштабну атаку на сайти уряду України, окремих міністерств та сайт держпослуг "Дія". Усього тимчасово не працювало близько 70 сайтів.
За словами українських експертів, попри твердження кіберзлочинців, витоку даних, зокрема персональних, не було.
Як стверджують представники Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, перші дані дають підстави вважати, що атаку замовила російська влада.
Українські інтернет-ресурси від початку російської військової агресії атакуються вже не вперше і навіть не вдруге. Деякі кібератаки були настільки масовими, що увійшли у світові підручники для кіберфахівців. Мета таких атак – дестабілізувати внутрішню ситуацію в країні, а також посіяти хаос та зневіру в суспільстві, – наголосили представники Центру інформаційної безпеки.
Згодом заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк повідомив, що масштабну кібератаку на сайти державних органів України могли влаштувати білоруські хакери з угрупування UNC1151, що контролюються з білоруською розвідкою.
Читайте також:
Чекайте гіршого — хакери здійснили масштабну атаку на сайти України
Спеціалісти виявили серйозні вразливості електронних гаджетів через Wi-Fi та Bluetooth
До витоку в мережу персональних даних понад півмільярда користувачів Facebook не причетні хакери.