Хто і де може вручати повістки — роз'яснення ЗСУ
Категорія
Україна
Дата публікації

Хто і де може вручати повістки — роз'яснення ЗСУ

Хто і де може вручати повістки — роз'яснення ЗСУ
Джерело:  online.ua

У ЗСУ роз'яснили, що повістка може бути вручена в будь-якому місці, яке не заборонене законодавством України. Також її можуть вручити не лише співробітники воєнкоматів.

Джерело: начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач

Повістка: хто і де може вручити

Горбач повідомив, що повістка може бути вручена в будь-якому місці, яке не заборонене законодавством України.

Також не обов’язково вручення повістки представником територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Повістка може бути вручена й іншими посадовими особами, передбаченими законодавством. Як керівником установи, організації та підприємства, де працює призовник, так і, приміром, керівником ЖЕКу, ОСББ та іншими посадовими особами, які уповноважені територіальним центром комплектування вручати таку повістку, - сказав він.

Якщо потенційний призовник відмовляється підписувати отримання повістки, то вимоги до нього можуть бути доведені у присутності свідків.

Якщо призовник відмовляється виконувати правила військового обліку, то до нього може застосуватися відповідальність згідно із законодавством.

  • Якщо це повістка для звірки військово-облікових даних, то застосовується адміністративна відповідальність.

  • Якщо призовник пройшов звірку військово-облікових даних, медичну комісію для призову і уникнув від відправки у військову частину - настає кримінальна відповідальність.

Роман Горбач попередив, що відео на яких нібито представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у незаконний спосіб вручають повістки, можуть сприяти російській пропаганді.

Запитаємо себе: кому насамперед це вигідно? Звичайно, це на руку російській пропаганді, щоб підірвати авторитет ЗСУ у суспільстві, — переконаний полковник Роман Горбач.

Він нагадує, що мобілізація триває з 24 лютого, наразі обсяги мобілізації в рази зменшилися.

Якщо мобілізовані мають досвід військової служби і нетривалу перерву у проходженні служби, вони, звісно, можуть відправлятися одразу до бойових військових частин. Особовий склад, який раніше не проходив служби, направляють до навчальних центрів, де їх навчають за визначеними спеціальностями. І лише після цього вони прибувають до військових частин на конкретні посади, - сказав він.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?