Питання дострокових виборів в Верховну Раду розділило політичні сили України. Зараз серед них існує три групи: ті, що зацікавлені іти на вибори у липні; ті, які налаштовані лише на жовтень, та ті, хто займає нейтральну позицію. Кожна з цих сил має для цього свої причини, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook політолога Олесі Яхно-Белковській.
За словами експерта, Опозиційний блок демонструє явну зацікавленість в дострокових виборах. Такої ж позиції притримуються дві групи навколо Зеленського – група Портнова (в більшій мірі) та група Коломойського (в меншій мірі). Одіозний олігарх не надто впевнений в тому, що зможе повністю контролювати фракцію «Слуга народу», тому він робить ставку і на інші проекти – зокрема, на «Укроп». Але для цього Коломойському треба домогтися зниження прохідного бар’єру до 3%.
Для БПП прийнятні як дострокові вибори, так і вибори в жовтні. Якщо будуть призначені дострокові вибори, то партія Петра Порошенка може розраховувати на досить пристойний результат. Якщо ж вибори пройдуть наприкінці жовтня, то навіть при появі нових проектів та з урахуванням де-факто переходу Тимошенко у виконавчу владу, БПП «Солідарність» стане найбільшою опозиційною політичною силою проєвропейського спрямування.
Кардинально протилежна ситуація спостерігається у «Народному фронті». Зважаючи на низькі рейтинги, там мова йде або про нові проекти, або про участь в списках інших партій. І в цьому сенсі «Народний фронт», звичайно ж, не зацікавлений в дострокових виборах.
Володимиру Гройсману, який ще задовго до президентських виборів анонсував намір йти далі самостійно, у разі дострокових виборів, швидше за все, доведеться проситися в список іншої партії. Якщо ж вибори стануться в звичний термін, то можливо, він встигне розкрутити власний проект чи піде на об’єднання.
«Батьківщина», хоч й гарантовано проходить у Раду в разі дострокових виборів, все ж таки, не розглядає цей варіант як найбільш прийнятний. Тимошенко вже зараз бажає увійти у владу. Крім того, частину її виборців відібрав Зеленський у другому турі президентських виборів, і не факт, що вони до неї повернуться.
Політики, які отримали менше 5% в першому турі президентських виборів, навряд чи зацікавлені в дострокових виборах, резюмує Олеся Яхно-Белковська.
Нагадаємо, що радник новообраного президента Дмитро Разумков стверджує, що у питанні розпуску Верховної Ради Володимир Зеленський не буде йти на порушення закону.