Як Росія змогла захопити сотні іноземних літаків — дані WSJ
Категорія
Світ
Дата публікації

Як Росія змогла захопити сотні іноземних літаків — дані WSJ

Аерофлот РФ
Джерело:  The Wall Street Journal

Видання The Wall Street Journal звертає увагу на те, що країна-агресорка РФ захопила понад 400 літаків, що належать іноземним компаніям. Це може мати вкрай серйозні наслідки для режиму диктатора Володимира Путіна.

Що відомо про захоплення Росією сотень чужих літаків

Що важливо розуміти, викрадені країною-агресоркою РФ літаки вартують мільярди доларів.

Ба більше, Москві вдалося стати причиною наймасштабнішого конфлікту у зазвичай стабільному бізнесі авіаційного страхування.

Як зазначають журналісти, деякі з найбільших світових страховиків наразі змушені відбуватися від позовів власників літаків.

Вони скаржаться на те, що власники повинні були докласти більше зусиль, щоб не дозволити захопити літаки.

У судових позовах вони стверджують, що підтримка України з боку США означає, що вона, по суті, перебуває у стані війни з Росією. Це зробить деякі претензії недійсними.

За словами аналітиків, юридична суперечка, що охопила два континенти і десятки компаній, ймовірно, може суттєво вплинути на покриття майбутніх конфліктів.

Що важливо розуміти, насамперед мовиться про комерційні літаки Airbus і Boeing, орендовані як російськими, так і іноземними авіакомпаніями.

Їхня вартість сягала понад 10 мільярдів доларів, коли вони опинилися в Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну.

Який шанс забрати літаки у Росії

Суперечка спалахнула у перші дні війни. Як відомо, Вашингтон та Брюссель ввели потужні санкції проти країни-агресорки, через що лізингові компанії почали масово розривати угоди з російськими авіакомпаніями.

Після цього понад 400 літаків іноземних компаній опинилися в підвішеному стані.

Лізингові компанії визнають, що навряд чи літаки зможуть знову літати на Захід. Кремль наказав авіакомпаніям не повертати ці літаки. Багато літаків були зареєстровані в Росії і літають внутрішніми маршрутами або за кордон до "дружніх країн".

За словами журналістів, юридична боротьба триває досі, і поки фіналу цієї історії не варто очікувати.

Деякі компанії не відмовились від ідеї отримати страховку. Інші відмовляються від пропозицій російських страховиків зі знижками.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?