Імператорські пінгвіни в Антарктиді опинилися на межі вимирання
Категорія
Світ
Дата публікації

Імператорські пінгвіни в Антарктиді опинилися на межі вимирання

Імператорські пінгвіни в Антарктиді опинилися на межі вимирання
Джерело:  online.ua

Служба охорони рибальства і дикої природи США запропонувала внести імператорських пінгвінів в список видів, що знаходяться під загрозою. Екологи кажуть, що вони опинилися на межі вимирання через глобальне потепління, що знищує умови для розмноження цих тварин.

Джерело: Global Change Biology

Вчені нагадують, що в кінці 1970-х років популяція імператорських пінгвінів в Антарктиді скоротилася наполовину через танення льоду. Оцінюючи ситуацію з катастрофічними змінами клімату зараз, екологи попереджають, що до 2100 року цей вид тварин може взагалі повністю зникнути.

Експерти пояснюють, що для імператорських пінгвінів наявність товстого шару льоду вкрай необхідно для життя і розмноження, оскільки на ньому вони виводять своє потомство, відпочивають і ховаються від хижаків. Пінгвіни розмножуються виключно взимку і витримують дуже низьку температуру до -40 градусів за Цельсієм, але не можуть вижити без достатньої кількості морського льоду.

"Імператорські пінгвіни живуть в тонкій рівновазі з навколишнім середовищем. Якщо морського льоду занадто мало, пташенята можуть потонути, коли морський лід трісне раніше; якщо морського льоду занадто багато, походи за кормом стануть занадто довгими і важкими, і пташенята можуть голодувати", - пояснюють проблему фахівці.

Негативний вплив глобального потепління на пінгвінів

Екологи прогнозують, що близько 70% всіх колоній імператорських пінгвінів опиняться в небезпеці вже до 2050 року, якщо екстремальні кліматичні явища, такі як втрата морського льоду, продовжаться. До 2100 року цей показник може досягти 95%, якщо світова спільнота не знизить темпи викидів вуглецю і не змінить підхід до кліматичних проблем.

"Майбутнє цього культового виду залежить від негайних дій суспільства і посилення захисту видів, яким загрожує зміна клімату", - попереджають вчені.

Вони також нагадали, що надзвичайно низький рівень морського льоду в 2016 році вже приводив до масової відмови від розмноження колонії імператорських пінгвінів в затоці Галлей в Антарктиді. Тоді сезонний морський лід рушив до того, як у пінгвінів вистачило часу відростити дорослі пір'я, тому близько 10 тисяч пташенят потонули.

Вчені підкреслюють, що імператорські пінгвіни комфортно себе почувають в нинішньому середовищі існування, однак при поточних темпах зміни клімату вони не встигнуть еволюціонувати, щоб пристосуватися до нових умов. Більш того, навіть якщо найближчим часом поведінка тварин почне змінюватися і нові покоління почнуть адаптуватися до нових кліматичних умов, це не зможе компенсувати збиток, що наноситься вже зараз.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?