Іран, Білорусь та КНДР є лідерами у військовій допомозі РФ — Громов
Категорія
Світ
Дата публікації

Іран, Білорусь та КНДР є лідерами у військовій допомозі РФ — Громов

Іран, Білорусь та КНДР є лідерами у військовій допомозі РФ — Громов
Джерело:  online.ua

Іран, Білорусь та Північна Корея надають Росії найбільшу військову підтримку серед тих країн, які допомагають Кремлю.

Джерело: заступник очільника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов

Іран, Білорусь та КНДР є лідерами у військовій допомозі РФ

Громов зазначив, що окремі країни пострадянського простору сприяють ввезенню до Росії високотехнологічних складових для виготовлення сучасного озброєння та військової техніки.

Крім того, взаємодія між збройними силами РФ та Китаю може тривати. Так, за його словами, «ослаблена Росія є гарантією податливості москви до китайської політики», тобто російська міжнародна та військова активності відповідатимуть інтересам КНР. Водночас Пекін зацікавлений у вивченні бойового досвіду армії РФ, який вона отримала у протистоянні із західними системами та зразками озброєння.

Водночас не слід забувати, що Китай має насамперед амбітні економічні інтереси як на Американському континенті, так і в Африці, — зауважив Громов.

Він припускає, що в таких умовах поліпшення відносин між КНР та США може уповільнити темпи китайсько-російського військового співробітництва.

Військова допомога Росії

Міжнародна спільнота й ЗМІ неодноразово повідомляли, що фіксують передання військової допомоги Росії від Ірану, Білорусі, Китаю та КНДР.

Так, у 2022 році стало відомо, що Іран постачає РФ дрони-камікадзе типу Shahed, які росіяни маскують під назвою «Герань-2». У лютому 2023-го CNN написало, що Іран міг модифікувати ударні безпілотники, які він надає російській армії. Також Wall Street Journal повідомляло, що з осені 2022 року до весни 2023-го морем Іран поставив Росії понад 300 тисяч артилерійських снарядів і мільйон патронів.

Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію РФ. У середині березня 2022 року ЗМІ писали, що Росія подала запит до Китаю на військову та економічну допомогу у війні з Україною. Проте Пекін заперечив факт надання зброї москві.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у червні 2023 року заявив, що наразі американський уряд «не бачив нічого», що могло б заперечувати заяви Китаю про те, що держава не надає летальної допомоги Росії. Однак він припустив, що таку допомогу можуть надавати приватні китайські підприємства. Так, видання New York Times написало, що китайська держкомпанія Poly Technologies у 2022 році поставляла великі партії пороху для заводу боєприпасів у Барнаулі.

Північну Корею теж звинувачували в переданні озброєння РФ. Зокрема, у грудні 2022 року США заявляли, що ПВК «Вагнер» отримала партію зброї з Північної Кореї для зміцнення російських сил в Україні, що є ознакою розширення ролі найманців у війні. Зі свого боку держава заперечила це. Хоча пізніше Сполучені Штати передали в ООН докази надання військової допомоги для РФ.

Від початку повномасштабного вторгнення Білорусь не лише передавала боєприпаси й техніку, а ще й дозволила розміститися російським військам на своїй території.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?