Іран заявив, що створив гіперзвукову ракету "Fattah", здатну рухатися зі швидкістю, що в 15 разів перевищує швидкість звуку.
Джерело: IRNA News Agency
Іран стверджує про створення гіперзвукової ракети
Гіперзвукова ракета вітчизняної розробки "Фаттах", останнє досягнення іранського Корпусу вартових ісламської революції, була представлена у вівторок вранці (6 червня) в присутності президента Ебрагіма Раїсі, - зазначено в повідомленні.
Командувач Повітряно-космічними силами КВІР бригадний генерал Амір-Алі Хаджизаде під час презентації гіперзвукової ракети "Фаттах" ("Завойовник") в Тегерані заявив, що Іран зараз є однією з чотирьох країн, які володіють технологією виробництва гіперзвукових ракет.
"Ракета, яка була представлена сьогодні, є унікальною в світі... З цим відкриттям Іран став однією з чотирьох країн, які володіють цією технологією", – сказав він.
Ця заява пролунала на тлі високого рівня напруженості у відносинах зі США щодо ядерної програми Тегерана.
Державне телебачення Ірану повідомило, що ракета під назвою "Фаттах", або "Завойовник" мовою фарсі, має дальність польоту до 870 миль (1 400 км).
У повідомленні також стверджувалося, що ракета може пройти крізь будь-яку регіональну систему протиракетної оборони, хоча жодних доказів на підтримку цього твердження не наводилося.
В ефірі було показано те, що виглядало як модель ракети, яку представила Революційна гвардія перед президентом Ебрагімом Раїсі.
Корпус вартових ісламської революції вже має великий арсенал балістичних ракет.
Чим небезпечна іранська гіперзвукова ракета
Гіперзвукова зброя, яка летить зі швидкістю понад 5 Махів, що в п'ять разів перевищує швидкість звуку, може створити серйозні проблеми для систем протиракетної оборони через свою швидкість і маневреність.
Вважається, що Китай, так само як і США, працює над створенням цієї зброї.
Росія стверджує, що вже розгортає цю зброю, і заявила, що використовувала її на полі бою в Україні.
Читайте також:
Росія отримує "шахеди" на регулярній основі — розвідка Британії
Наслідки атаки дронами по Україні 17-18 березня. Що відомо
Звідки росіяни найчастіше запускають безпілотники по Україні — Ігнат