Італія, Угорщина та Кіпр підтримали ідею закликати Україну і Росію до припинення вогню
Категорія
Політика
Дата публікації

Італія, Угорщина та Кіпр підтримали ідею закликати Україну і Росію до припинення вогню

Італія, Угорщина та Кіпр підтримали ідею закликати Україну і Росію до припинення вогню
Джерело:  online.ua

Італія, Угорщина та Кіпр підтримали ідею закликати Україну і Росію до припинення вогню й проведення мирних переговорів. 

Джерело: Reuters 

Три країни ЄС хочуть, щоб Україна розпочала переговори з РФ

Італія та Угорщина хочуть, щоб ЄС чітко закликав до припинення вогню в Україні та мирних переговорів з Росією, що суперечить позиції інших держав-членів.

У проекті підсумкової заяви саміту 30-31 травня, Європейський Союз описаний як «непохитний у своїх зобов’язаннях допомогти Україні реалізувати своє невід’ємне право на самооборону проти російської агресії». У ньому не згадується про мирні переговори.

На зустрічі представників ЄС у п'ятницю посол Італії запропонував змінити текст, зазначивши, що він має стосуватися мирних переговорів і вказати негайне припинення вогню як одну з перших цілей ЄС.

Цю пропозицію підтримали Угорщина та Кіпр, які є одними з держав, які найбільше критикують новий пакет санкцій ЄС проти Росії, який протягом тижнів блокувався через внутрішні розбіжності.

Угорщина виступає проти запланованого нафтового ембарго, а Кіпр стурбований запропонованою забороною на продаж нерухомості громадянам Росії.

Фото — unsplash.com

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на форумі в Давосі у вівторок зайняла чітку позицію щодо Росії і не згадала про мирні переговори.

Україна має виграти цю війну, а агресія Путіна має бути стратегічним провалом, – сказала вона.

В останньому проекті висновків саміту ЄС «залишається відданим посиленню здатності України захищати свою територіальну цілісність і суверенітет».

За словами дипломатів, країни Балтії та Польща є одними з найрішучіших прихильників жорсткої лінії, а Латвія закликала до ще більш чітких формулювань для посилення військової підтримки.

Нагадаємо, що минулого тижня Італія запропонувала мирний план, який передбачає залучення Організації Об’єднаних Націй, ЄС та Організації з безпеки і співробітництва в Європі як посередників для початкової організації локального припинення вогню.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?