Інвестиційний банк JPMorgan Chase позивається Tesla - він звинувачує компанію у "грубому" порушенні контракту та вимагає виплатити 162 млн доларів компенсації.
Джерело: Reuters
Що відомо про судову тяганину між JPMorgan та Tesla
За словами інсайдерів, Tesla ще 7 років тому продала JPMorgan варрант, який можна було реалізувати, якщо вартість акцій компанії на момент закінчення терміну дії варранта у червні та липні 2021 року буде вищою за зазначену в договорі.
Варто звернути увагу на те, що банк вирішив скоригувати ціну виконання, суттєво знизивши її після заяви Ілона Маска від 7 серпня 2018 року про те, що той може викупити акції компанії по 420 дол, зробивши її приватною.
Як стверджують представники банку, вони мали на це право і пояснили своє рішення тим, що повинні були зберегти справедливу ринкову вартість паперів на тлі наслідків після заяви Маска. Згодом, коли мільярдер відмовився від цієї ідеї, JPMorgan вирішив скоригувати ціну у бік збільшення.
"За цей період вартість акцій Tesla зросла майже вдесятеро. JPMorgan заявив, що відповідно до контракту Tesla мала надати акції або готівку. Попри те, що коригування JPMorgan були доречними і були потрібні за контрактом, Tesla відмовилася повністю виплатити те, що вона винна JPMorgan. Водночас Tesla назвала коригування банку "невиправдано швидкими" і заявила, що таким чином JPMorgan намагався скористатися волатильністю акцій Tesla", - йдеться в повідомленні.
Варто звернути увагу на те, що твіт Ілона Маска від 7 серпня 2018 року став причиною розгляду Комісією з цінних паперів США, яка звинуватила мільярдера в шахрайстві з цінними паперами. Щоб врегулювати цей конфлітк Tesla і Маск заплатили по 20 млн дол, а бізнесмен погодився узгоджувати свої твіти з юристами.
Читайте також:
Ілон Маск планує відкрити власний університет в США
Ілон Маск поділився своїми планами на Dogecoin.
Цуценя Ілона Маска спровокувало подорожчання криптовалюти.