У Кабінеті міністрів відкрили шлях для ухвалення угоди про ядерну безпеку між Києвом та Єврокомісією. Для неї у понеділок, 28 вересня підтримали розпорядження щодо створення правових підстав. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на урядовий портал.
За офіційними даними, документ передбачає ухвалення проєкту Угоди про фінансування річної програми дій щодо співробітництва у сфері ядерної безпеки
"Проєкту Угоди передбачається реалізація проєкту з бюджетом 6,6 млн євро (внесок ЄС – 5,9 млн євро), який складається з двох частин: інтегрування культури безпеки та операційної ефективності у сфері поводження з радіоактивними відходами в Україні та підтримка у створенні інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу, що охоплює всю територію України. Бенефіціаром проєкту є Державне агентство України з питань управління зоною відчуження", - пояснили у Кабміні.
Угода дозволить створити автоматизовану систему радіаційного моніторингу, для цього почнуть інтеграцію наявних об'єктових систем в єдину мережу.
"Відповідні кроки сприятимуть розширенню можливостей реагування на радіологічні ризики в Україні та ранньому попередженню європейських країн про відповідні ризики. Відмічається, що підписання Угоди сприятиме удосконаленню безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, а також екологічній реабілітації колишніх ядерних об’єктів", - додали в уряді.
Як повідомляв ONLINE.UA, високий представник ЄС Жозеп Боррель нещодавно відвідав Україну, пі час візиту він провів зустріч з президентом Володимиром Зеленським. Дипломат нагадав політику — ЄС не є благодійною організацією або банкоматом.
Також, за його словами, наразі Євросоюзу розраховує, що офіційний Київ повністю скористається перевагами співпраці у рамках Угоди про асоціацію та глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі.