Кабмін намагається звільнити главу НАБУ Ситника
Категорія
Політика
Дата публікації

Кабмін намагається звільнити главу НАБУ Ситника

Кабмін намагається звільнити главу НАБУ Ситника
Джерело:  online.ua

15 лютого український активіст та очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін неочікувано для всіх повідомив, що Кабінет міністрів розглянув і має намір передати до Верховної Ради законопроєкт, "яким звільняє чинного директора НАБУ Артема Ситнака". За словами антикорупціонера, це була ініціатива українського лідера Володимира Зеленського, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на допис Віталія Шабуніна у  Facebook.

"Відповідну правку (про звільнення Ситника) за усної пропозиції одного з міністрів було додано до законопроєкту, який змінює процедуру обрання нового директора НАБУ. До речі, запропонована процедура гарантує Зеленському обрання підконтрольного йому Директора. Конкурсна комісії: 3-х членів делегує РНБО, 6 - КМУ (з них 3 міжнародні експерти). За нашою інформацією, звільнення Ситника — особисте рішення Володимира Зеленського. Таким чином останній відреагував на початок розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19", - йдеться в повідомленні глави ЦПК.

Інформацію про намір звільнити Артема Ситника також підтвердив представник Кабміну в парламенті Василь Мокан. За його словами, уряд 15 лютого зібрався позачергово і розглянув низку питань, серед яких внесення до Ради урядового законопроєкту "Про Національне антикорупційне бюро України" щодо приведення у відповідність до Конституції України". Чиновник також звернув увагу на те, що  Кабмін підтримав його і "з доопрацюванням" відправить у Раду для реєстрації. З текстом проєкту можна буде ознайомитися пізніше.

Що важливо розуміти, глава держави Володимир Зеленський в листопаді 2020 року запевнив послів G7, що гарантує збереження посади директора Національного антикоупційного бюро Артемом Ситником попри рішення Конституційного суду.

Варто нагадати про те, що 10 лютого стало відомо, що НАБУ розслідує закупівлю вакцин проти коронавірусу. Йдеться про можливі зловживання при закупівлі китайської вакцини компанії Sinovac Biotech по 17,85 доларів за дозу за допомогою приватної фірми-посередника.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що скандальний заступник ОПУ  Андрій Татаров заявив, що Артем Ситник не має морального права очолювати НАБУ і повинен покинути займану посаду.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Російський олігарх виявився одним з інвесторів SpaceX Ілона Маска

Сулейман Керімов
Джерело:  Bloomberg

Російський олігарх та мільярдер Сулейман Керімов володів часткою акцій компаній SpaceX Ілона Маска, навіть перебуваючи під санкціями, накладеними на нього під час першої президентської канденції Дональда Трампа. 

Головні тези:

  • Російський олігарх Сулейман Керімов володів часткою акцій SpaceX, навіть під час санкційних обмежень
  • Інвестиції в SpaceX були здійснені через Heritage Trust, який був заблокований Мінфіном США у 2022 році
  • Керімов є одним з найбагатших російських олігархів та володіє статками приблизно на 9,9 млрд доларів
  • Адміністрація Heritage Trust, яку проводила Citigroup, перебуває під слідством у Міністерства юстиції США
  • Інвестиції в SpaceX розкривають складності фінансових мереж та проблеми, що стикаються американські компанії в контексті санкцій та глобальної політики

Що відомо про інвестиції російського олігарха в SpaceX

За інформацією джерел видання, Керімов володів часткою SpaceX через Heritage Trust з 2017 року.

Спочатку цьому трасту належав 1% акцій SpaceX.

Діяльність холдингу SpaceX розпочалась за рік до введення санкцій проти Керімова та інших російських олігархів у 2018 році Мінфіном США.

Мінфін США блокував активи Керімова та заборонив російському олігарху співпрацю з американськими компаніями.

Адміністрування Heritage Trust проводилось групою Citigroup, у якій вирішили, що немає необхідності блокувати траст і пов'язані з ним організації після того, як Керімова було піддано санкціям, і траст продовжив роботу.

Російський олігарх Сулейман Керімов володів часткою у SpaceX Ілона Маска
Сулейман Керімов

Вже в червні 2022 року Мінфін США заблокував траст на 1 млрд доларів, який був створений у 2017 році для активів Керімова в США.

Це сталось після розкриття слідчими складної структури юридичних компаній та підставних осіб, створених для приховування впливу Керімова на Heritage Trust.

Журналісти видання зазначають, що це демонструє перешкоди, які заплутані фінансові мережі створюють спробам США підтримувати санкції, і проблеми, з якими стикаються такі компанії, як SpaceX, що наразі оцінюється приблизно у 350 млрд доларів і стає дедалі впливовішим гравцем у глобальній обороні та комунікаціях.

Вони також порушують питання про належну обачність у Citigroup, міжнародному банківському гіганті, який зараз перебуває під слідством Міністерства юстиції США у зв'язку з його поводженням із Heritage Trust.

Що відомо про статки російського олігарха Керімова

За версією Bloomberg, Керімов знаходиться на 17-му місті серед найбагатших російських олігархів.

Він посідає 282-е місце в загальному рейтингу з чистим капіталом близько 9,9 млрд доларів.

Керімов заробив свої статки, купуючи частки в російських компаніях, зокрема в банківській сфері, енергетиці та гірничодобувній промисловості, іноді використовуючи кредити державних банків.

ЄС наклав санкції на Керімова у 2022 році, назвавши його членом внутрішнього кола олігархів, близьких до Путіна.

У квітні 2018 року США запровадили санкції проти Керімова, заморозивши його активи і заборонивши транзакції США з ним у рамках широкомасштабних дій адміністрації Трампа із притягнення російських чиновників і олігархів до відповідальності за отримання прибутку від корупції та іноземної агресії.

У квітні 2022 року США конфіскували на Фіджі 100-метрову суперяхту Amadea, яку Керімов контролює через низку підставних компаній.

У вересні 2022 року Міністерство фінансів США наклало санкції на весь російський сенат, включно з Керімовим, за схвалення прохання Путіна про введення військ в Україну і надання "невиправданого приводу" для повномасштабного вторгнення.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?