Кабмін нарешті прокоментував скасування нового українського правопису
Категорія
Україна
Дата публікації

Кабмін нарешті прокоментував скасування нового українського правопису

Кабмін нарешті прокоментував скасування нового українського правопису
Джерело:  online.ua

1 лютого очільник Міністерства юстиції Денис Малюська офіційно повідомив, що новий український правопис, рішення про який Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним, буде дійсним щонайменше до кінця цьогорічного Зовнішнього незалежного оцінювання. За словами представника Кабміну, це скандальне рішення (суду – ред.) не набрало законної сили і не набере найближчим часом, оскільки уряд буде подавати апеляційну скаргу. Що важливо розуміти, до закінчення розгляду апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною, тобто український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на допис посадовця у Facebook.

"Це також означає що учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис, затверджений у 2019 році, та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО. Враховуючи стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії, ми не очікуємо яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО, тому як мінімум до цьогорічного ЗНО зміни правил правопису не відбудеться", – наголосив Денис Малюська.

Окрім того, він звернув увагу на те, що міністерство досі не отримало судове рішення ОАСК, тому не знає аргументації суду. На думку чиновника, постанову намагаються скасувати через порушення урядом у травні 2019 року процедури під час її ухвалення. За словами міністра, закон, який надавав право уряду ухвалювати постанову, визнали неконституційним.

"Навіть якщо апеляційна інстанція підтримає позицію ОАСК, шанси на повернення українського правопису залишатимуться – його можна буде перезатвердити рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови, якщо цей орган вважатиме це доцільним. У сухому залишку: вчіться спокійно і не зважайте на судові баталії", – заявив Малюська.

Нагадаємо, що нову редакцію "Українського правопису" вперше оприлюднили на офіційних сайтах МОН та Національної академії наук 3 червня 2019 року – відтоді її рекомендовано застосовувати в усній мові та письмі.

Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно мовний омбудсмен прокоментував скасування нового українського правопису.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?