Жителі тимчасово окупованих територій України відтепер зможуть скористатися соціальними послугами незалежно від того, є в них чи немає довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Послуги надаватимуть за задекларованим місцем проживання.
Джерело: пресслужба Мінсоцполітики
Нагадаємо, Порядок організації надання соціальних послуг визначає механізм виявлення осіб або цілих сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та організації надання їм соціальних послуг відповідно до індивідуальних потреб. Його затвердили постановою Кабміну в червні 2020 року № 587.
Сьогодні також стало відомо, що переселенці зможуть змінювати місце свого фактичного проживання в додатку "Дія". Для цього буде достатньо зайти на портал, заповнити заявку, підписати її електронним підписом та надіслати. Раніше для цього треба було звертатися в органи соціального захисту.
Будинок для переселенців з Донбасу в Одесі не опалюють
Минулого тижня переселенці з Донбасу протестували в Одесі. Близько тисячі людей, серед яких і діти, доводиться мерзнути в будівлі без опалення на Успенській, 4 в місті. Своєрідний сквот там вдалось організувати ще в 2016 році, але побутові умови налагодити так і не вдалося.
Одна з жінок, яка проживає тут з двома дітьми, Ганна Скогорева, пояснила свою участь у протесті тим, що на сесію виноситься важливий для переселенців проєкт рішення. В разі якщо його підтримають, частину будівлі переведуть до розряду житлових приміщень. Це дасть можливість нарешті провести в ній ремонт після отримання статуту соціального житла.
Обкладинка книги Світлани Ославської (фото - oslavska.wordpress.com/)
Діти-переселенці ходять п'ять кілометрів пішки до школи
Община переселенців з Донбасу, які наразі проживають у колишньому санаторії "Тетерів" під Коростишевом на Житомирщині скаржаться, що їхнім дітям доводиться щодня долати шлях завдовжки з 5 кілометрів, аби дійти до школи. І просять забезпечити малечу транспортним автобусом, небезпеки ситуації додає ще й те, що дітям доводиться ще й ходити на уроки через ліс.
Бабусі, дідусі, діти тут живуть... Наближається зима, темно, діти не можуть йти до школи, зі школи. Дитина йде до школи – ще темно, повертається зі школи – теж темно. Я не знаю, хто має це оплачувати, але на вулицях є світло. І тут три-чотири ліхтарі якось можна увімкнути".
– Арзу Гаджиєв, один з переселенців
Читайте також:
У Зеленського назвали головні перемоги України в 2021 році
Зеленський назвав головну ціль скупчення військ РФ біля України
Байден заявив про новий план захисту України від нападу РФ