10 січня Посольство Казахстану заявило, що вважає "вкиданням" інформацію про нібито "український слід" подій у країні.
Джерело: "Інтерфакс-Україна"
Казахстан спростував чутки про "український слід" в мітингах
Ми зараз відчуваємо, що в Україні нам співпереживають. На жаль, з'являються окремі інсинуації, націлені на те, щоби внести сумнів у наші довірчі відносини. Є вкидання про "український слід" подій у Казахстані. Але ми бачимо, що компетентні органи України на ці сигнали своєчасно реагують, - йдеться в заяві Посольства.
Окрім того, представники дипломатичного відомства звернули увагу на те, що 11 січня запланований виступ президента Казахстану із посланням у парламенті та призначення нового складу уряду.
За їхніми словами, країна перейшла у нову реальність, яку ще потрібно усвідомити, однак вона планує слідувати заявленій ідеології "держави, яка чує".
Необхідно буде будувати чіткіші механізми зворотного зв'язку влади з населенням, щоб подібні радикальні події більше не відбувалися. Ми знаємо, що існують різні порівняння подій у Казахстані і з українським Майданом, і з подіями у Білорусі. Але наше глибоке переконання, що між ними не можна ставити знак рівності, - заявили в Посольстві Казахстану.
Дипломати також запевнили, що ситуацію незабаром стабілізують, і жодних змін в економічній політиці та інвестиційному кліматі держави не буде.
Окрім того, зазначається, що з 9 січня почали відновлювати рейси за маршрутом Нур-Султан – Київ – Нур-Султан.
Що відбувається у Казахстані
2 січня у найбільшому місті Казахстану Алмати відбулися зіткнення військових і демонстрантів, поліція заявила, що десятки бунтівників були "усунуті", коли вони намагалися штурмувати їхні офіси.
Кілька бронетранспортерів і десятки військовослужбовців у четвер вранці вийшли на головну площу Алмати, де сотні людей третій день протестують проти уряду.
За словами свідків видання, коли військові наближалися до натовпу, було чути постріли, але з тих пір ситуація на площі дещо втихомирилась.
По всій країні у вівторок і середу протести, спочатку спричинені підвищенням цін на паливо. За даними влади, вони забрали життя восьми поліцейських і військовослужбовців національної гвардії, що змусило казахстанського президента Касима-Жомарта Токаєва звернутись за допомогою до очолюваного Росією альянсу безпеки, який запропонував направити "миротворчі сили", щоб відновити контроль над країною, населення якої не згідне з його фінансовою політикою.
Державне телебачення повідомило у четвер, що Національний банк Казахстану вирішив призупинити роботу фінансових установ у країні заради безпеки їхніх працівників. Інтернет в країні переважно не працює.
Читайте також:
США нарешті відреагували на рішення ОДКБ щодо Казахстану
Кремль висунув владі Казахстану жорсткі умови за свою допомогу
Експерт попередив про загрозу повторення казахського сценарію в Україні