В Україні 2021 року до поліції про домашнє насильство надійшло на 56% більше звернень ніж у 2020 році. Правоохоронці вважають, що громадяни стали дедалі менше замовчувати факти домашнього насильства.
Джерело: пресслужба МВС
У 2021 році до поліції про домашнє насильство заявили на 56% більше громадян, ніж у 2020 році. При цьому, складено на 10% більше адмінпротоколів, винесено на 19% більше термінових заборонних приписів стосовно кривдників, на 11% збільшилася кількість кривдників, які перебувають на обліку, – йдеться у повідомленні.
Громадяни перестали замовчувати факти насилля
Лише протягом минулого року було зареєстровано 326 тис. звернень у поліцію щодо домашнього насильства, 2020 року — 209 тис. Останніми спостерігається тенденція до викриття сімейного насильства – громадяни перестали замовчувати про цю проблему.
Традиційно, аналізуючи статистику, спостерігаємо зростання кількості звернень громадян та посилення реагування поліція, – зазначила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.
Мобільний застосунок для жертв домашнього насилля
Нагадаємо, нещодавно в Україні з’явився перший мобільний додаток для захисту жінок та дітей від домашнього насильства – WhiteRibbonUA.
Завантажити додаток можуть користувачі Android та iOS, повідомили в громадській організації "Біла стрічка України".
Мобільний застосунок має три підрозділи:
екстрена допомога жертві,
ведення обліку фактів
надання інформації для виявлення ознак домашнього насилля.
Адміністративна та кримінальна відповідальність
До адміністративно-караних діянь відноситься застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень:
позбавлення житла, їжі, одягу,
погрози, образи чи переслідування,
позбавлення іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право тощо.
Кримінальна відповідальність встановлюється за умиснt систематичне фізичне, психологічне або економічне насиллля, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.
Покарання варіюється: від громадських робіт, арешту до 6 місяців й до обмеження волі до 5 років, чи позбавлення волі до 2 років.
Читайте також: