27 березня офіційно стало відомо, що Міністерство закордонних справ КНР у відповідь на санкції США та Канади проти Китаю за звинуваченням у порушеннях прав людини прийняло рішення застосувати обмежувальні заходи проти низки представників цих країн. Як відзначається в заяві китайського дипломатичного відомства, санкції введені дзеркальні і будуть діяти стосовно голови Комісії США з міжнародної релігійної свободи Гейла Менчіна, віце-голови Тоні Перкінса, члена канадського парламенту Майкла Чонга і членів підкомітету з міжнародних прав людини Палати представників Канади, передає ONLINE.UA з посиланням на заяву МЗС КНР.
"У відповідь на односторонні санкції США і Канади проти людей і організацій в Сіньцзяні, Китай, 22 березня, засновані на брехні і неправдивій інформації, Китай вирішив накласти санкції відносно персоналу США і Канади, серйозно нашкодивши суверенітету та інтересам Китаю. Уряд непохитно та рішуче буде захищати національний суверенітет, безпеку і інтереси розвитку. Китай закликає відповідні сторони визнати ситуацію, виправити свої помилки, припинити політичні маніпуляції з питань, пов'язаних з Сіньцзяні, припинити будь-яким чином втручатися у внутрішні справи Китаю і не йти все далі і далі по хибному шляхом, інакше вони неминуче доведуть на шлях у вогні", - сказано в офіційній заяві.
Особам, щодо яких введено санкції, і членам їх сімей буде заборонений в'їзд в Китай. Китайські громадяни та установи не зможуть вести справи з людьми і компаніями з санкційного списку.
Нагадаємо, що Рада ЄС із закордонних справ 22 березня прийняла рішення ввести обмежувальні заходи в рамках режиму санкції за порушення прав людини, зокрема, проти КНР. Згідно з постановою Ради ЄС, в число порушень, на які націлені сьогодні заходи, входять кпреследованія уйгурів в Сіньцзяні. Йдеться про так званих таборах перевиховання, куди відправляють уйгурів, які проявляють інтерес до ісламу. Китайська влада ретельно приховують інформацію про те, що відбувається, але визнають, що нібито борються з тероризмом серед уйгурів. Важливо додати, що до Санки ЄС приєдналися США, Канада і Велика Британія, яким вже відповів Пекін. Зокрема, Китай ввів санкції проти п'яти членів Європарламенту, представників парламентів Нідерландів, Бельгії та Литви, двох вчених, а також Комітету з політики і безпеки Ради ЄС, підкомітету з прав людини Європарламенту, Інституту китаєзнавства імені Герхарда Меркатора (ФРН) і фонду "Альянс демократій "(Alliance of Democracies Foundation, Данія). Цим людям і членам їх сімей заборонений в'їзд в Китай, включаючи Гонконг і Макао, а організаціям відтепер не можна вести справи в Китаї.
Напередодні Китай оголосив про введення санкцій стосовно дев'яти фізичних і чотирьох юридичних осіб з Великої Британії. У списку санкцій включені колишній лідер Консервативної партії Іан Дункан Сміт, а також Комісія торі з прав людини, яка, на думку Пекіна, "зловмисно поширює брехню і дезінформацію".
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Лавров запропонував Китаю нову змову проти США.